>wyrzeknij się grzechu<<, nie ubliżaj sąsiadowi, nie wygrażaj nikomu palcem, zerwij z nienawiścią". To jest prawdziwy post. Towarzyszą temu różne sprawy materialne, ale nie są one istotą same w sobie. Przemiana naszego życia, zerwanie z grzechami, nawrócenie się - to jest prawdziwy post - mówił na antenie Telewizji Republika ks. prałat Walenty Królak, proboszcz parafii św. Augustyna w Warszawie. "/>

Jak właściwie przeżyć Wielki Post? Ks. Królak: Wyrzeknij się grzechu, zerwij z nienawiścią

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Amplitudy

  

- Pan Bóg mówi: "ja nie chcę od ciebie postu, żebyś czynił uczynki polegające tylko na wyrzekaniu się pewnych potraw. Post dla mnie to >>wyrzeknij się grzechu<<, nie ubliżaj sąsiadowi, nie wygrażaj nikomu palcem, zerwij z nienawiścią". To jest prawdziwy post. Towarzyszą temu różne sprawy materialne, ale nie są one istotą same w sobie. Przemiana naszego życia, zerwanie z grzechami, nawrócenie się - to jest prawdziwy post - mówił na antenie Telewizji Republika ks. prałat Walenty Królak, proboszcz parafii św. Augustyna w Warszawie.

Środa Popielcowa rozpoczyna 40-dniowy okres Wielkiego Postu, czasu przygotowania do świąt Wielkiej Nocy, pamiątki męczeńskiej śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

- Pierwsza rzecz, jaką mamy przeżywać w czasie Wielkiego Postu to męka Chrystusa. Widząc jego Krzyż, cierpienie, kontemplując to podczas Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali, w jakimś sensie przygotowujemy się, że my w życiu także przeżywamy krzyż i w odpowiedzi na Jego mękę dla nas podejmujemy pewne umartwienia - powiedział ks. Walenty Królak, akcentując znaczenie modlitwy, postu i jałmużny.

- Wszystkie te trzy rzeczy razem wyrażają rzeczywistość postu. Pan Bóg mówi: "ja nie chcę od ciebie postu, żebyś czynił uczynki polegające tylko na wyrzekaniu się pewnych potraw. Post dla mnie to >>wyrzeknij się grzechu<<, nie ubliżaj sąsiadowi, nie wygrażaj nikomu palcem, zerwij z nienawiścią". To jest prawdziwy post. Towarzyszą temu różne sprawy materialne, ale nie są one istotą same w sobie. Przemiana naszego życia, zerwanie z grzechami, nawrócenie się - to jest prawdziwy post

- podkreślił proboszcz parafii św. Augustyna w Warszawie.

Zobacz całość rozmowy z ks. Walentym Królakiem w Telewizji Republika:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Specjalne wydanie "W punkt" - już w niedzielę!

zdjęcie ilustracyjne, / Telewizja Republika/printscreen

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na specjalne wydanie programu "W punkt". Kiedy wybory prezydenckie? Co wiemy już o chorobie Covid 19? Jak leczą ją Włosi? Które leki są najbardziej skuteczne? Czy ocieplenie spowolni epidemię? Katarzyna Gójska i jej goście spróbują odpowiedzieć na te pytania.

Gośćmi specjalnego wydania programu W Punkt będą:

  • Prof Przemysław Czarnek konstytucjonalista i poseł PiS 
  • Prof Grzegorz Gielerak dyr Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie
  • Dr Tomasz Kutycki z polskiej misji medycznej w Lombardii.

"W punkt" godzina 9.06 w Telewizji Republika. Zapraszamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts