Król zaprasza Belgów na przyjęcie urodzinowe! Ale jest warunek - muszą być urodzeni 15 kwietnia 1960 roku

Filip I Koburg, król Belgii / Paul Hermans / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)

  

Król Belgów Filip, który wkrótce skończy 60 lat, szuka 100 rodaków, którzy podobnie jak on urodzili się 15 kwietnia 1960 r., aby wspólnie z nimi zorganizować przyjęcie urodzinowe.

Król obchodzi w tym roku swoje 60. urodziny. To wyjątkowy moment. Dlatego zaprasza 100 rodaków urodzonych tego samego dnia, aby wspólnie świętować

 - ogłosił pałac królewski za pośrednictwem Facebooka.

Osoby, które podobnie jak król Filip urodzili się 15 kwietnia 1960 r., na urodzinowe przyjęcie monarchy będą mogli przyjść z osobami towarzyszącymi. Impreza odbędzie się w zamku królewskim w Laeken.

Jeśli urodziłeś się 15 kwietnia 1960 r. i chcesz wziąć udział w uroczystości, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail na adres 60@monarchie.be przed 6 marca. Pierwsze 100 osób, które się zarejestrują, otrzyma oficjalne zaproszenie od króla i królowej

 - głosi komunikat.

Filip wstąpił na belgijski tron w 2013 roku. W 1999 roku ożenił się z Matyldą d'Udekem d'Acoz, córką wywodzącej się z polskiego hrabiowskiego rodu Anny z domu Komorowskiej. Ukończył Królewską Szkołę Wojskową, gdzie nauczył się m.in. pilotować śmigłowce i samoloty bojowe Mirage. Następnie uczęszczał do Trinity College w Oksfordzie. W 1985 roku otrzymał tytuł magistra nauk politycznych na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii.

Rola monarchy w Belgii jest dość ograniczona i sprowadza się do kwestii głównie do funkcji ceremonialnych. Obecnie Filip angażuje się jednak w negocjacje w sprawie budowy koalicji politycznej, która mogłaby wyłonić w Belgii nowy rząd.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Specjalne wydanie "W punkt" - już w niedzielę!

zdjęcie ilustracyjne, / Telewizja Republika/printscreen

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na specjalne wydanie programu "W punkt". Kiedy wybory prezydenckie? Co wiemy już o chorobie Covid 19? Jak leczą ją Włosi? Które leki są najbardziej skuteczne? Czy ocieplenie spowolni epidemię? Katarzyna Gójska i jej goście spróbują odpowiedzieć na te pytania.

Gośćmi specjalnego wydania programu W Punkt będą:

  • Prof Przemysław Czarnek konstytucjonalista i poseł PiS 
  • Prof Grzegorz Gielerak dyr Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie
  • Dr Tomasz Kutycki z polskiej misji medycznej w Lombardii.

"W punkt" godzina 9.06 w Telewizji Republika. Zapraszamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts