Górale murem za abp. Jędraszewskim. "Wspieramy zdecydowaną i bezkompromisową duszpasterską postawę"

Abp Marek Jędraszewski / fot. Joanna Adamik/Archidiecezja Krakowska; Domena publiczna

  

Górale murem za abp. Markiem Jędraszewskim. Związek Podhalan w Polsce wystosował do metropolity krakowskiego list, w którym wyrazili wsparcie i solidarność z duchownym. "Pozostając w modlitiwe, zapewniamy: na nas, górali, zawsze możesz liczyć!" - czytamy.

Jak informuje Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej, podczas Nadzwyczajnego Zjazdu Podhalan dokonano zmian w dotychczas obowiązującym statucie organizacji. Do zadań Związku Podhalan wpisano „wspieranie rodziny, rozumianej jako trwały związek ojca – mężczyzny, matki – kobiety i ich dzieci” i podkreślono, że „rodzina stanowi fundament wspólnot lokalnych, narodu i państwa”.

Związek Podhalan w liście skierowanym do abp. Marka Jędraszewskiego podkreślił, że "opiera swoją działalność na fundamencie wartości chrześcijańskich i na patriotycznych tradycjach przodków".

"Jesteśmy przeświadczeni, że są one niezawodnym drogowskazem dla wszystkich ludzi dobrej woli również w czasach dzisiejszych. Mądrość chrześcijańskiej antropologii wynika z uwzględniania przez nią różnych aspektów naszego człowieczeństwa, a nade wszystko z jej głębi, sięgającej jego bezwzględnych korzeni. Dlatego mądrość ta jest dla nas ostoją w dzisiejszych trudnych czasach, kiedy to rozmaite środowiska i grupy interesów usiłują przeistoczyć fundamenty porządku społecznego i tożsamości człowieka w imię swych partykularnych i płytkich ideologii"

– napisał Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan w Polsce w liście do abp. Marka Jędraszewskiego.

"Strażniku wartości chrześcijańskich! Wyrażamy najgłębszą wdzięczność i aprobatę wobec Twoich słów demaskujących i potępiających wspomniane zjawiska. Wspieramy Twoją zdecydowaną i bezkompromisową duszpasterską postawę. Jednocześnie solidaryzujemy się z Tobą wobec fali agresywnych, krzywdzących ataków, często wymierzonych bezpośrednio w Twoją Osobę. Pozostając w modlitwie, zapewniamy: na nas, górali, zawsze możesz liczyć!"

- czytamy w liście.

W ubiegłym roku, w czasie XI Rekolekcji Góralskich, abp Marek Jędraszewski ogłosił, że Związek Podhalan będzie nosił imię św. Jana Pawła II.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: diecezja.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Specjalne wydanie "W punkt" - już w niedzielę!

zdjęcie ilustracyjne, / Telewizja Republika/printscreen

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na specjalne wydanie programu "W punkt". Kiedy wybory prezydenckie? Co wiemy już o chorobie Covid 19? Jak leczą ją Włosi? Które leki są najbardziej skuteczne? Czy ocieplenie spowolni epidemię? Katarzyna Gójska i jej goście spróbują odpowiedzieć na te pytania.

Gośćmi specjalnego wydania programu W Punkt będą:

  • Prof Przemysław Czarnek konstytucjonalista i poseł PiS 
  • Prof Grzegorz Gielerak dyr Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie
  • Dr Tomasz Kutycki z polskiej misji medycznej w Lombardii.

"W punkt" godzina 9.06 w Telewizji Republika. Zapraszamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts