Podkarpacie: 2020 rokiem kard. Stefana Wyszyńskiego

/ By nieznany - Archiwum Główne Akt Dawnych, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36920894

  

Radni sejmiku województwa podkarpackiego w trakcie poniedziałkowej sesji ustanowili obecny rok na Podkarpaciu Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uchwała została przyjęta przez aklamację.

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl mówił, że uchwała ma upamiętniać to, że Prymas Tysiąclecia przebywał na Podkarpaciu.

"Był tutaj więziony, internowany w Komańczy, gdzie powstało jedno z najważniejszych jego dzieł, czyli Śluby Jasnogórskie. Był to wielki wymiar działań podejmowanych na rzecz naszego narodu, tak uciemiężonego komunizmem. Warto o tym pamiętać, warto na osobie kardynała budować naszą przyszłość, nie tylko na Podkarpaciu, ale w całym naszym kraju"

– powiedział.

Ortyl zaznaczył, że w regionie w trakcie roku odbędzie się wiele wydarzeń upamiętniających tę postać. M.in. 20 czerwca w Komańczy zorganizowane zostanie seminarium poświęcone kardynałowi Wyszyńskiemu oraz koncert w wykonaniu muzyków Filharmonii Podkarpackiej.

Marszałek przypomniał, że beatyfikacja Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 7 czerwca na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

W przyjętej w poniedziałek uchwale podkarpaccy radni napisali m.in., że sejmik chce się włączyć do przygotowań do beatyfikacji.

"A zarazem oddać hołd wielkiemu Polakowi i patriocie, w uznaniu jego zasług w krzewieniu wiary chrześcijańskiej i kierowaniu losem Ojczyzny w czasie zmagań z systemem komunistycznym, akcentując także jego związki z terenem obecnego województwa podkarpackiego"

– można przeczytać w uchwale.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Specjalne wydanie "W punkt" - już w niedzielę!

zdjęcie ilustracyjne, / Telewizja Republika/printscreen

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na specjalne wydanie programu "W punkt". Kiedy wybory prezydenckie? Co wiemy już o chorobie Covid 19? Jak leczą ją Włosi? Które leki są najbardziej skuteczne? Czy ocieplenie spowolni epidemię? Katarzyna Gójska i jej goście spróbują odpowiedzieć na te pytania.

Gośćmi specjalnego wydania programu W Punkt będą:

  • Prof Przemysław Czarnek konstytucjonalista i poseł PiS 
  • Prof Grzegorz Gielerak dyr Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie
  • Dr Tomasz Kutycki z polskiej misji medycznej w Lombardii.

"W punkt" godzina 9.06 w Telewizji Republika. Zapraszamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts