Do Hongkongu nie będą mogły wjechać również osoby, które były w Korei Płd. w okresie 14 dni przed próbą wjazdu do miasta – podała RTHK, cytując decyzję miejscowej administracji.

Powracający Hongkończycy będą poddawani 14-dniowej obserwacji, natomiast ci, którzy byli na najbardziej dotkniętych epidemią obszarach Korei Płd., będą musieli przejść dwutygodniową kwarantannę w ośrodkach odosobnienia.

Oprócz tego hongkońskie biuro bezpieczeństwa ogłosiło w poniedziałek „czerwony alert” dla osób wybierających się do Korei Płd. Zaleca on odwołanie podróży, o ile nie jest ona konieczna.

Decyzję o ogłoszeniu alertu podjęto „w świetle ciągłego i szybkiego wzrostu liczby przypadków Covid-19 w Korei oraz bliskich kontaktów między Hongkongiem a Koreą” - napisano w komunikacie władz Hongkongu.

Liczba wykrytych w Korei Płd. zakażeń koronawirusem wzrosła w poniedziałek do 833. Osiem osób zmarło. Większość przypadków wiązana jest z nabożeństwami ruchu religijnego w mieście Daegu i szpitalem w pobliskim mieście Czeongdo.