Podejrzenie koronawirusa w Koszalinie

/ pixabay.com

  

- Do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie trafił pacjent z podejrzeniem infekcji wywołanej koronawirusem – poinformował rzecznik prasowy szpitala Cezary Sołowij.

"Wywiad epidemiologiczny jest ujemny, a stan pacjenta dobry. Zgodnie z rekomendacjami wydanymi przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego pobrano od chorego próbki do badań dotyczących obecności koronawirusa”

– poinformował Sołowij.

Zaznaczył, że ze względów bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego do czasu otrzymania wyników badań i ustalenia przyczyn wywołania infekcji pacjent będzie przebywał w szpitalu w warunkach izolacji.

Rzecznik dodał, że niezwłocznie szpital powiadomił instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne i zarządzanie kryzysowe.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Kolejne ponad 100 ofiar w Holandii

zdjęcie ilustracyjne / BRRT CC0

  

W ciągu ostatniej doby w Holandii zmarło 115 osób zakażonych koronawirusem - poinformował dziś Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). Całkowita liczba zgonów spowodowanych dotąd przez epidemię to 1766.

115 zmarłych to najniższy dobowy bilans ofiar śmiertelnych epidemii w kraju od pięciu dni. W sobotę w holenderskich szpitalach zarejestrowano 164 zgony z powodu koronawirusa.

W porównaniu z sobotą zwiększyła się jednak liczba nowych potwierdzonych zakażeń. W niedzielę przybyło 1224 zainfekowanych, co daje łączną liczbę 17 851 przypadków.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts