Według rzeczniczki,jest to kolejna osoba zatrzymana w tej sprawie. W październiku 2018 r. w pobliżu przejścia granicznego w Świecku został‚ zatrzymany 35-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, który wiózł‚ prawie 30 kg narkotyków z Hiszpanii.

Auto do kontroli zatrzymali funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG i Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Marihuana o czarnorynkowej wartości około 1 mln zł‚ ukryta była w dwóch kołach zapasowych.

Podejrzanemu przedstawiono wówczas zarzuty sprowadzania do Polski znacznej ilości środków odurzających, a pod koniec ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał‚ go na karę trzech lat pozbawienia wolności.

Według kpt. Aleksandrowicz, w toku śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim ustalono, że 35-latek nie jest jedyną osobą uczestnicą w przemycie narkotyków z Hiszpanii. Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG zatrzymali 18 lutego w tej sprawie 44-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego.

"Mężczyzna usłyszał‚ zarzuty nabywania i sprowadzania około 60 kg substancji odurzających z Hiszpanii do Polski, wartych ponad 2 mln zł. Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu"

- powiedziała rzeczniczka.

Za przemyt takiej ilości narkotyków grozi kara od trzech do 15 lat pozbawienia wolności.