"Czy to modlitwa o podpis Andrzeja Dudy?" - poseł Szczerba urządził kpiny ze... święcenia opłatka

Michał Szczerba / Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Poseł Michał Szczerba udostępnił na Twitterze nagranie z grudnia ubiegłego roku. Podczas jednego z programów w TVP Info obecny w studio kapłan poświęcił opłatki, odmawiając krótką modlitwę. To nie spodobało się posłowi, który powiązał tę sytuację... tak, z rekompensatą dla mediów publicznych i oczywiście z onkologią.

- Czy to modlitwa o podpis Andrzeja Dudy? 2 miliardy na propagandę zamiast na onkologię?

- kpiąco pyta poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba, udostępniając film, na którym widać, jak uczestnicy programu "Salon Dziennikarski" w TVP Info odmawiają modlitwę. 

Poseł Michał Szczerba nie wspomniał jednak, że nagranie pochodzi z 21 grudnia 2019 roku, a więc z czasu przed świętami Bożego Narodzenia. Goście programu podzielili się opłatkiem, który wcześniej został poświęcony przez kapłana - stąd krótka modlitwa. Szczerba postanowił jednak powiązać to z obecną sytuacją, co może wprowadzić internautów w błąd. 

O sprawie powiązania przez polityków Platformy Obywatelskiej rekompensaty dla mediów publicznych z leczeniem onkologicznym mówiono już wielokrotnie. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości uważają, że to typowa "zagrywka polityczna".

- Skrajnym nadużyciem jest utożsamianie tej dwumiliardowej subwencji z odebraniem pieniędzy chorym na nowotwory. Równie dobrze można by było powiedzieć: „Dajmy te pieniądze na drogi w Polsce” i stwierdzić, że prezydent nie chciał dać na drogi, a na telewizję

-  powiedziała Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy, w wypowiedzi dla TVP 1. 

Jestem przeciwna wszelkim manipulacjom, nie wolno ludzi oszukiwać. Nawet te 2 miliardy to nie są pieniądze przeznaczone z budżetu na telewizję, tylko swego rodzaju rekompensata dla telewizji publicznej z tego tytułu, że część osób jest zwolniona z opłat abonamentowych, np. ludzie starsi

- dodała Turczynowicz-Kieryłło.

Z kolei minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił niedawno: "Na onkologię wydajemy ponad 3 miliardy złotych więcej niż w roku 2015". Poinformował też, że planowane w 2020 roku wydatki na świadczenia onkologiczne wzrosną do ponad 11 miliardów złotych. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


153 nowe zakażenia na Ukrainie

/ pixabay.com

  

- O 153 - do 1225 - wzrosła w ciągu ostatniej doby liczba zakażonych koronawirusem na Ukrainie - poinformowało tamtejsze ministerstwo ochrony zdrowia. Bilans zmarłych chorych na Covid-19 zwiększył się o pięć - do 32. 25 osób wyzdrowiało.

"Według danych Centrum Zdrowia Publicznego z godz. 22 (godz. 21 w Polsce) 4 kwietnia na Ukrainie jest 1225 potwierdzonych laboratoryjnie - przy wykorzystaniu metody PCR - przypadków Covid-19. Ogółem odnotowano 32 zgony z powodu Covid-19. Łącznie 25 osób już wyzdrowiało (...)"

- napisał resort na Facebooku.

Wcześniej ministerstwo ogłosiło, że szczyt zachorowań na Covid-19 na Ukrainie jest prognozowany na 14-15 kwietnia.

Z przedstawionych w sobotę rano danych ministerstwa wynika, że najwięcej przypadków zakażeń odnotowano w Kijowie. W sobotę mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko poinformował, że w mieście jest 214 przypadków Covid-19, w tym 25 infekcji wykryto w ciągu ostatniej doby.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Kijowska Miejska Administracja Państwowa kupiła 400 kamer, umożliwiających mierzenie temperatury i rozpoznawanie twarzy - poinformowały ukraińskie media, m.in. portal Dzerkało Tyżnia i agencja Unian. Media powołują się na dane z centralnego systemu zakupów państwowych Prozorro. Urządzenia mają być zainstalowane do 25 kwietnia.

Dziś kijowska administracja przekazała też na swoim portalu, że od poniedziałku wszystkie osoby wjeżdżające do miasta będą miały mierzoną temperaturę. Ludzie z podwyższoną temperaturą albo z objawami infekcji nie będą wpuszczani do stolicy. Wyjątek stanowią osoby jadące na obserwację lub hospitalizację.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts