Laureaci "Gazety Polskiej" rządzą Polską - stwierdził Tusk. Jemu pozostał tytuł od Michnika

Donald Tusk / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Donald Tusk wziął dziś udział w Inauguracji V Festiwalu Dyplomatycznego na Uniwersytecie w Białymstoku. Z dyplomacją wystąpienie byłego szefa Platformy Obywatelskiej nie miało jednak zbyt wiele wspólnego. Złośliwości, mało wyszukane aluzje, polityczne ataki... Stwierdził jednak również, że laureaci Gazety Polskiej i Klubów Gazety Polskiej rządzą obecnie w naszym kraju.

Tusk miał wystąpić jako dyplomata, a wyszła partyjna agitka związana z kampanią wyborczą kandydatki partii, którą kiedyś Tusk kierował.

W swoim wykładzie Tusk nawiązał również do nagród "Gazety Polskiej" i Klubów Gazety Polskiej. Jak należało się spodziewać - wypowiedź pełna była złośliwości. Trudno jednak, żeby on został laureatem - zasług niewiele. Jasno oceniają go chociażby w Wielkiej Brytanii.

Tuskowi pozostał tytuł Człowieka Roku "Gazety Wyborczej".

- Rozmawiamy o naszej ojczyźnie, gdzie rządzą ludzie, głównie laureaci nagród "Gazety Polskiej" i Klubów Gazety Polskiej, którzy od dłuższego czasu nie robią nic innego, tylko starają się siebie nawzajem albo zaaresztować, albo oskarżyć. I którzy, obawiam się, wolę się ugryźć w język, chociaż słowo "ugryźć" też już ma polityczne konotacje i tu też powinienem uważać, i mówię o tym, bo moglibyście państwo powiedzieć, że to nie pasuje do oficjalnego tematu wykładu, ale kłopot polega na tym, że dzisiejsza władza, oni wszyscy tam zajmują się dokładnie tym, co przed chwilą powiedziałem

- mówił Tusk. 

Człowiekiem roku 2019 został prezes PiS Jarosław Kaczyński za zwycięstwo we wszystkich ubiegłorocznych wyborach. Czyżby to uzasadnienie tak bardzo bolało Tuska...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Łotwa: pierwsza ofiara śmiertelna wirusa

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/marekssteins

  

Na Łotwie zmarła dziś pierwsza osoba zakażona koronawirusem. To 99-latka, która leżała w szpitalu w Rydze - poinformowało łotewskie ministerstwo zdrowia.

"Ministerstwo zdrowia potwierdza, że pierwszy pacjent, u którego zdiagnozowano Covid-19, zmarł dziś (w piątek) na Łotwie"

- zakomunikował resort.

Według Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób od początku epidemii na Łotwie odnotowano 493 potwierdzone przypadki koronawirusa.

W swoim najnowszym zestawieniu agencja Reutera podała, że od początku pandemii koronawirusa, który w pierwszej kolejności pojawił się pod koniec 2019 roku w Chinach, na świecie zakażony został ponad milion ludzi, zmarło ponad 53 tys.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts