Piąta ofiara śmiertelna koronawirusa we Włoszech

/ th

  

Do pięciu wzrosła we Włoszech liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa - poinformował szef Obrony Cywilnej i rządowy komisarz ds. kryzysu sanitarnego Angelo Borrelli. W Lombardii, na północy Włoch, zmarł 88-letni mężczyzna.

Liczba zarażonych w całych Włoszech wzrosła do 219.

Borrelli podkreślił, że Włochy pozostają "bezpiecznym krajem, do którego można spokojnie przyjeżdżać". W ten sposób odpowiedział na pytanie dziennikarzy, czy cudzoziemcy mogą bez obaw przybywać do Italii. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...


Kolejne restrykcje przez lekkomyślność Polaków? „Ostatni weekend nie napawa nadzieją”

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/iira116

  

Ostatni weekend nie napawa nadzieją, że te restrykcje, które do tej pory były, są wystarczające - ocenił na konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zapowiedział dziś, że we wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosi kolejne obostrzenia.

Szumowski zaznaczył, że jeżeli zapadną jakiekolwiek decyzje rządu, co do dalszych restrykcji w związku z epidemią, zostaną one przedstawione opinii publicznej.

- Ostatni weekend nie napawa nadzieją, że te restrykcje, które do tej pory były, są wystarczające

- mówił.

Szef MZ podkreślił, że w czasie, gdy gospodarka jest narażona na gigantyczne straty ze względu na zamknięcie wielu obiektów, to społeczeństwo powinno wykorzystać tę sytuację "w sposób maksymalnie zdrowotny" i nie wychodzić na place i bulwary. Szumowski mówił, że w weekend wiele osób nie stosowało się do zaleceń, wychodząc tłumnie z domów.

Minister Michał Dworczyk zapowiedział, że wprowadzone mogą zostać nowe regulacje w walce z koronawirusem. Premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić je we wtorek 31 marca. 

- Podkreślamy od początku, że rząd stara się elastycznie reagować na istniejąca sytuację i tak naprawdę każdego dnia i każdego tygodnia, podsumowując dotychczasowe działania, wyciągamy kolejne wnioski i podejmujemy decyzje

 - oświadczył minister Dworczyk w odpowiedzi na pytanie dziennikarzy o zapowiadane na wtorek kolejne obostrzenia dotyczące walki z epidemią koronawirusa.

[polecam:https://niezalezna.pl/319758-nowe-regulacje-w-walce-z-koronawirusem-szef-kancelarii-premiera-beda-ogloszone-we-wtorek]

Jak dodał, "po ostatnim weekendzie widać, że na pewno należy wzmóc działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów, ale również trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji. I z tym będzie jutrzejszy komunikat pana premiera związany".

Dodał, że o szczegółach poinformuje sam premier i dodał, że w tej chwili trwają jeszcze konsultacje z lekarzami, z ekspertami, przede wszystkim z Ministerstwem Zdrowia. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts