Koniec z nagością w reklamach?

zdjęcie ilustracyjne / Khusen Rustamov/Pixabay

  

Jeden z najsłynniejszych stylistów na świecie, Giorgio Armani potępił wykorzystywanie zdjęć półnagich kobiet w reklamach mody. „To forma gwałtu, to niegodne”- ocenia modowy guru. Jego zdaniem winni są temu także sami projektanci.

85-letni Armani skupił na sobie uwagę mediów na całym świecie z powodu oświadczenia, które wygłosił po jednym ze swoich pokazów. Padły naprawdę mocne słowa.

Mówi się o kobietach zgwałconych w zaułkach. A kobiety są regularnie gwałcone przez stylistów, a ja też nim jestem. To niegodne, co się dzieje.
- mówi stylista i projektant.

Następnie projektant wyjaśnił, że ma na myśli niektóre plakaty reklamowe. 

Widać na nich prowokujące, półnagie kobiety. Zdarza się, że wiele czuje się zobligowanych do myślenia, że także one powinny tak się pokazywać. To według mnie jest gwałt. […]Wybaczcie, że mnie poniosło i te mocne słowa, ale czułem, że muszę to powiedzieć
- stwierdził.

Armani, nazywany we Włoszech z racji swej pozycji “królem Jerzym”, wyznał też, że dość ma pytań, o to jakie są tendencje w modzie w tej chwili?

Tendencje to nic, nie powinno ich być. Najważniejsze jest to, by jak najlepiej ubrać kobiety unikając śmieszności, a nie dyskutować o tym, co jest modne.
- zauważył. 

Jednocześnie zaapelował:„Przestańmy ulegać temu systemowi”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Dziewięciu gdańszczan złamało kwarantannę

zdjęcie ilustracyjne / geralt CC0

  

W miniony weekend policjanci nie zastali w mieszkaniach dziewięciu osób, które poddane są kwarantannie. Funkcjonariusze prowadzą w tych sprawach czynności wyjaśniające oraz postępowania w kierunku sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób.

Jak poinformowała dziś oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska, w ostatni weekend policjanci nie zastali w domach dziewięciu osób, które powinny być w mieszkaniach na kwarantannie.

W ciągu ostatniej doby funkcjonariusze sprawdzili 2 tys. adresów objętych zaleceniami służb sanitarnych.

"Osoby, które złamały obowiązek kwarantanny wyszły m.in. na zakupy, do znajomego, przebywały pod innym adresem albo nie odebrały telefonu od policjanta. Jeden z kontrolowanych mężczyzn powiedział dzwoniącym do niego policjantom, że nie ma go w domu i nie chciał powiedzieć, gdzie przebywa"

- powiedziała Kamińska.

Policjanci pomimo to ustalili miejsce przebywania mężczyzny, który zlekceważył polecenie służb sanitarnych. Funkcjonariusze w tej sprawie prowadzą postępowanie w kierunku sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób.

Policjanci przypominają, że złamanie kwarantanny wiąże się z odpowiedzialnością karną i zapowiadają stanowcze działania wobec takich osób.

Każda osoba, która nie stosuje się do takich zaleceń, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z art. 116 Kodeksu wykroczeń. Oznacza to, że w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w trakcie kontroli, funkcjonariusz sporządzi dokumentację, będącą podstawą do sporządzenia wniosku o ukaranie do sądu.

Policjanci w takiej sytuacji informują ponadto Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, który jest organem władnym do nałożenia na taką osobę kary, która może wynosić nawet 30 tys. zł. W bardziej drastycznych przypadkach, jeżeli np. osoba jest zakażona, a mimo to swoim zachowaniem spowoduje rozprzestrzenianie się choroby zakaźnej, podlegać będzie ona przepisom wynikającym z kodeksu karnego.

W takim przypadku grozi kara do lat 3 w przypadku działania nieumyślnego lub nawet do lat 8, jeżeli sprawca działa świadomie.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts