Najnowsza statystyka dot. wirusa. Spadła liczba nowych zakażeń, wzrosła liczba zgonów

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/geralt

  

Odnotowano 409 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Chinach. Nastąpiło 150 zgonów, co podnosi bilans ofiar śmiertelnych do 2592 - podała dziś Narodowa Komisja Zdrowia. Liczba zarejestrowanych zakażeń wzrosła 77 150 przypadków.

O ile liczba nowych zakażeń jest niższa od tej odnotowanej w sobotę - w niedzielę rano informowano bowiem o 648 przypadkach zakażeń w ciągu doby, o tyle liczba zgonów jest znacznie wyższa. W sobotę z powodu powikłań wywołanych ostrą niewydolnością układu oddechowego zmarło w Chinach 97 osób, w niedzielę natomiast - 150 osób. Z chińskich szpitali wypisano w ciągu ostatniej doby 1846 osób.

Do poniedziałku rano w Chinach kontynentalnych wykryto niemal 78 tys. przypadków Covid-19, z czego prawie 24 734 osób wypisano już ze szpitali. Większość zakażeń i zgonów odnotowano w prowincji Hubei w środkowych Chinach. Poza Chinami kontynentalnymi zmarło dotąd 28 osób.

Epidemia rozprzestrzeniła się na 25 krajów i terytoriów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Włochy, Niemcy, Francję i Finlandię, a także - USA. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd 26 zgonów – 8 w Iranie, 7 w Korei Płd., 3 w Japonii i 3 we Włoszech, 2 w Hongkongu, po jednym na Filipinach, na Tajwanie, i we Francji.

Po Chinach krajem, gdzie wirus najszybciej się rozprzestrzenia, jest Korea Południowa. Do 763 wzrosła tam liczba zakażonych koronawirusem wywołującym ostre zapalenie płuc Covid-19 - podało w poniedziałek Centrum Kontroli Zachorowań i Prewencji w Seulu. W niedzielę odnotowano 161 przypadków nowych zakażeń. Z powodu koronawirusa zmarło tam już 7 osób.

Koronawirus, który wykryto w grudniu w mieście Wuhan - stolicy prowincji Hubei w Chinach, może wywoływać groźne dla życia ostre zapalenie płuc Covid-19.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Nowe zasady kwarantanny! Całkowita izolacja lub kwarantanna dla wszystkich domowników

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił dziś nowe przepisy, jakie zostają wprowadzone na najbliższe dwa tygodnie. Dotyczą one m.in. ograniczenia liczebności osób w sklepach, jak również odbywania kwarantanny. Osoby, które będą musiały przejść kwarantannę, będą izolowane lub kwarantannie poddawani będą wszyscy domownicy przebywający z taką osobą.

Nowe restrykcje, m.in. ograniczenia liczby osób w sklepach, zostały nałożone na najbliższe dwa tygodnie z możliwością przedłużenia. Nowe zasady dotyczą także kwarantanny:

[polecam:https://niezalezna.pl/319960-premier-mateusz-morawiecki-oglosil-nowe-restrykcje-ograniczenia-w-sklepach]

- Codziennie pojawiają się w Polsce osoby zza granicy, wśród nich pojawia się też koronawirus. Od dziś, ta osoba, która zostaje poddana kwarantannie, albo będzie poddana całkowitej izolacji, również od swojej rodziny, albo jeżeli podaje adres w kraju, to wszyscy domownicy również muszą zostać poddani kwarantannie

- wyjaśnił premier. 

Zmiany w przepisach dotyczą również zabiegów rehabilitacyjnych i punktów usługowych, takich jak np. stacje benzynowe. 

- Odwołujemy wszelkie zabiegi rehabilitacyjne, które nie są konieczne ze względu na stan zdrowia. W punktach usługowych nakładamy obowiązek dezynfekowania po każdym kliencie dystrybutorów, miejsc, gdzie wciskamy PIN

- dodał.

Szef rządu zaapelował do Polaków:

[polecam:https://niezalezna.pl/319969-morawiecki-od-godziny-10-do-12-sklepy-spozywcze-i-drogerie-tylko-dla-seniorow]

- Zostańmy w domach, unikajmy kontaktu z innymi ludźmi. Z pokorą podchodzimy do koronawirusa, wiemy, że zakres pandemii się rozprzestrzenia. Zdajmy sobie sprawę, że jeżeli nie przestrzegamy tych zasad, to możemy zarazić drugą osobę i ona może umrzeć. Nie wolno tego lekceważyć! 

- powiedział premier.

- Z każdym lekkomyślnym wyjściem z domu pandemia się przedłuża. Wspólnie razem, solidarnie, walczmy o to, żeby unikać nieodpowiedzialnych zachowań społecznych

- zaznaczył. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts