Niekompetencja znakiem opozycji

  

Nie wiedzą, że budżet UE przyjmują Parlament Europejski i jednomyślnie Rada UE, którą z jednomyślności może zwolnić tylko Rada Europejska, ale też jednomyślnie, a zatem żadne „karanie Polski” bez zgody rządu RP nie jest możliwe.

Nie wiedzą, że jedynym ciałem uprawnionym do zakazywania importu czegokolwiek na obszar jednolitego rynku europejskiego jest Komisja Europejska, zatem np. spółka cypryjska zarejestrowana w Polsce może sprowadzać węgiel z Rosji, dopóki KE jej tego nie zabroni, a zakaz rządu polskiego byłby naruszeniem prawa UE i kwalifikowałby się do TSUE. Nie wiedzą, że samoloty szturmowe nie służą do szturmowania, tylko do wsparcia wojsk na polu walki i nie mają nic wspólnego z defensywnym lub ofensywnym charakterem sił zbrojnych. Nie wiedzą, że kanały między zbiornikami wodnymi nie są nigdy tworzone przez naturę, ale zawsze przez człowieka, inaczej nie byłyby kanałami. Nic nie wiedzą i nie chodzi tu wcale o wpadki pojedynczych polityków („sześciu króli” – Petru, Powstanie Warszawskie w 1988 – Joński czy „kamienowanie dinozaurów” – Kopacz), ale całej formacji, powtarzającej bzdury tygodniami. Chodzi o rzeczy merytorycznie niezbędne do rządzenia tu i teraz.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts