Historyczny sukces polskich saneczkarzy. Chmielewski i Kowalewski na podium Pucharu Świata

Polscy saneczkarze odnieśli życiowy sukces. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski pierwszy raz w karierze stanęli na podium zawodów Pucharu Świata. W Winterbergu zajęli trzecie miejsce. Wygrali Rosjanie Aleksander Denisew i Władysław Antonow, przed Łotyszami Oskarsem Gudramovicsem i Peterisem Kalninsem.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0 / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Identyczna kolejność była po pierwszym ślizgu. W drugim Polacy uzyskali piąty czas, ale zdołali utrzymać przewagę nad rywalami i znaleźli się na podium.

Życiowy sukces polskich saneczkarzy w niemieckim Winterbergu

W niedalekiej przeszłości podopieczni trenera Marka Skowrońskiego mieli już pojedyncze bardzo dobre ślizgi w PŚ, np. w listopadzie prowadzili na półmetku w Igls. W finałowym przejeździe popełnili jednak kilka błędów i ostatecznie spadli na 13. pozycję.

W zawodach w niemieckim Winterbergu nie uczestniczą niektóre ekipy, m.in. austriacka i część niemieckiej. Zrezygnowały ze startu, twierdząc, że tor został bardzo słabo przygotowany; na treningach dochodziło do licznych wypadków.

W niedzielę rywalizowało 13 dwójek. Biało-czerwoni przegrali tylko z duetami z Rosji i Łotwy. Za Chmielewskim i Kowalewskim uplasowali się Park Jin-Yong i Cho Jung-Myung z Korei Południowej.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Wojciech Chmielewski #Jakub Kowalewski #saneczkarstwo

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo