Unia a spór o sądownictwo

  

Polacy straszeni są obcięciem funduszy z UE pod pretekstem karania Polski za „łamanie praworządności”. Tymczasem zgodnie z art. 312 Traktatu o funkcjonowaniu UE budżet unijny po akceptacji przez Parlament Europejski przyjmowany jest przez Radę UE jednomyślnie.

Rada Europejska (szefowie rządów) może udzielić Radzie UE (ministrowie) zgody na głosowanie większościowe, ale także musi uczynić to jednomyślnie. Bez zgody Polski nie można na bazie prawa unijnego uchwalić budżetu UE „karzącego” państwa, których obywatele wybrali sobie rządy niemiłe unijnemu mainstreamowi. Weto zgłoszą z pewnością też Węgry zagrożone tą procedurą, być może kilka innych krajów rozumiejących, że zasada ta, raz ustalona, będzie stosowana przez mocarstwa unijne „po uważaniu” wobec wszystkich krnąbrnych państw.

Elity UE chcą ukarania obcego im ideologicznie rządu, a elektorat mocarstw rdzenia UE żąda ograniczenia przepływu pieniędzy do „biedaków” na Wschodzie i każdy pretekst – także ten dostarczany przez naszą opozycję – będzie wykorzystany, ale odebrać Polsce funduszy zgodnie z prawem się nie da. UE może to uczynić, wyłącznie podejmując decyzję polityczną o złamaniu traktatów i podeptaniu wynikającego z nich prawa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts