Koronawirus w Iranie. Już sześć ofiar śmiertelnych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Irańscy urzędnicy poinformowali o szóstej śmierci z powodu nowego koronawirusa i 28 przypadkach zakażenia w całym Iranie. Według ministerstwa zdrowia wirus "prawdopodobnie pochodzi od chińskich robotników pracujących w Komie i podróżujących do Chin".

Wcześniej w sobotę służby resortu zdrowia poinformowały o piątym zgonie z powodu Covid-19 oraz o 10 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia w Iranie.

Minu Mohraz, urzędniczka z irańskiego ministerstwa zdrowia, powiedziała w piątek, że zakażenia mogą być związane z chińską firmą budującą elektrownię słoneczną w Komie, ok. 150 kilometrów na południe od stolicy kraju, Teheranu. Do tej pory wszystkie osoby zakażone leczone są w szpitalach w Teheranie, stolicy prowincji Markazi, Araku, oraz w Komie i Raszcie.

W Teheranie w niektórych aptekach zabrakło już maseczek i środków dezynfekujących ręce.

Associated Press zauważa, że wirus stał się znakiem szczególnym piątkowych wyborów parlamentarnych w Iranie, podczas których wielu wyborców chodziło do urn w maseczkach na twarzy.

Rzecznik ministerstwa zdrowia Kijanusz Dżahanpur, przemawiając w telewizji państwowej, powiedział, że z 10 nowo wykrytych przypadków dwa miały miejsce w Teheranie, a osiem w Komie, gdzie pierwsi dwaj starsi pacjenci zmarli w środę. Przekazał też, że dwaj pacjenci pochodzący ze stolicy odwiedzili Kom lub byli związani z miastem.

Kom jest świętym miastem szyitów oraz centrum nauki i studiów religijnych dla szyickich muzułmanów z Iranu, a także Iraku, Pakistanu, Afganistanu i Azerbejdżanu.

Jako środek zapobiegawczy przed rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa Iran zamknął szkoły w Teheranie, Komie, Araku i trzech innych prowincjach. Ponadto w Teheranie nakazano zamknięcie do odwołania wszystkich barów i fontann wody pitnej na stacjach metra.

Władze zawiesiły również popularne mecze piłki nożnej na 10 dni, a dodatkowe środki bezpieczeństwa obejmują codzienne sprzątanie wagonów metra i autobusów miejskich.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


66 zakażeń na Mazowszu w ciągu ostatniej doby. Rośnie liczba "ozdrowieńców"

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W ciągu ostatniej doby na Mazowszu odnotowano 66 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała w niedzielę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna; odnotowano dwóch ozdrowieńców. Łącznie w regionie potwierdzono do tej pory 967 zakażeń.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała ponadto, że kwarantanną domową objęto 17 615 osób; nadzorem epidemiologicznym - 6 951 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalach na Mazowszu przebywa 861 osób, z czego 8 trafiło do nich w ciągu ostatniej doby.

Do tej pory odnotowano łącznie 10 ozdrowieńców, po 5 kobiet i mężczyzn. Wykazały ich stacje w Pruszkowie, Warszawie, Kozienicach, Mińsku i Otwocku. Najmłodsza osoba ma 18 lat, najstarsza 63 lata.

Z danych WSSE w Warszawie (stan na godz. 16.00 w niedzielę) wynika, że ostatniej doby na Mazowszu w związku z COVID-19 zmarła jedna osoba. To 71-letni mężczyzna hospitalizowany w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, który posiadał choroby współistniejące.

Z kolei z danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia (stan na godz. 17.30 w niedzielę) wynika, że zmarło sześć osób. Są to dwie kobiety w wieku 46 i 51 lat oraz dwaj mężczyźni w wieku 71 i 77 lat - wszyscy hospitalizowani w Radomiu, a także 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta - hospitalizowani w Warszawie.

Dotychczas według danych WSSE w związku z zakażeniem koronawirusem na Mazowszu zmarło 20 osób

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts