Coraz bliżej beatyfikacji 15-latka z Włoch. Był zafascynowany Janem Pawłem II

Carlo Acutis / By Loubianka - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52552683

  

Coraz bliżej beatyfikacji 15-latka z Włoch Carlo Acutisa i księdza z Salwadoru Rutilio Grande Garcii. Papież Franciszek zatwierdził dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem nastolatka i męczeństwa jezuity, przyjaciela św. arcybiskupa Oskara Romero.

Dekrety dotyczące 10 procesów beatyfikacyjnych przedłożył papieżowi do aprobaty prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Angelo Becciu. Ich listę ogłosił w sobotę Watykan.

Carlo Acutis urodził się w 1991 roku. Już w dzieciństwie rozpoczął żarliwe życie religijne. Był zafascynowany postacią Jana Pawła II, o którym opowiadała mu jego urodzona w Polsce babcia. Zmarł na białaczkę w 2006 roku. Został pochowany w Asyżu. Powstał o nim film i książka. Jego proces beatyfikacyjny rozpoczęto w archidiecezji mediolańskiej w 2013 roku. W 2018 roku papież Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności jego cnót.

Ksiądz Rutilio Grande Garcia został zamordowany w Salwadorze z 1977 roku, przed rozpoczęciem wojny domowej w tym kraju i na trzy lata przed męczeńską śmiercią swego przyjaciela, arcybiskupa stolicy Oskara Romero, kanonizowanego przez Franciszka. Jezuita został zastrzelony razem z dwoma świeckimi w wieku 16 i 72 lat, którzy mu towarzyszyli w drodze na modlitwę w parafii. Papież uznał także ich męczeństwo. Ogień do nich otworzyły salwadorskie siły bezpieczeństwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Specjalne wydanie "W punkt" - już w niedzielę!

zdjęcie ilustracyjne, / Telewizja Republika/printscreen

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na specjalne wydanie programu "W punkt". Kiedy wybory prezydenckie? Co wiemy już o chorobie Covid 19? Jak leczą ją Włosi? Które leki są najbardziej skuteczne? Czy ocieplenie spowolni epidemię? Katarzyna Gójska i jej goście spróbują odpowiedzieć na te pytania.

Gośćmi specjalnego wydania programu W Punkt będą:

  • Prof Przemysław Czarnek konstytucjonalista i poseł PiS 
  • Prof Grzegorz Gielerak dyr Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie
  • Dr Tomasz Kutycki z polskiej misji medycznej w Lombardii.

"W punkt" godzina 9.06 w Telewizji Republika. Zapraszamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts