Śmiszek o szansach Biedronia w wyborach prezydenckich

/ Waenceslaus / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

  

Robert Biedroń może wejść do drugiej tury wyborów na prezydenta RP, jest jedynym postępowym kandydatem, Lewica zyskuje w trakcie kampanii – powiedział w sobotę w Zamościu (Lubelskie) wiceprzewodniczący KP Lewicy Krzysztof Śmiszek.

Kampania się rozkręca, mamy jeszcze niecałe trzy miesiące, jesteśmy pełni wiary, bo Robert Biedroń to jedyny postępowy kandydat na tle wszystkich innych. Wszyscy pozostali kandydaci są konserwatywni, w wersji hard albo w wersji soft. Robert Biedroń jest jedynym kandydatem, który mówi otwarcie o postępowych europejskich postulatach, dlatego jestem przekonany, że druga tura jest absolutnie w zasięgu

– powiedział Śmiszek.

Widzimy, że Lewica jest na fali wznoszącej, ludzie chętnie podpisują się pod listami (poparcia Biedronia – red) ponieważ mają już dość tej dusznej atmosfery, tego konfliktu, tego co robi partia rządząca w Polsce przez ostatnie pięć lat. Dzieli Polaków na lepszy i gorszy sort, podburza przeciwko sobie, niszczy instytucje państwowe

– dodał Śmiszek.

10 maja dokona się cywilizacyjny wybór. Mamy do wyboru albo cywilizację pogardy reprezentowaną przez Prawo i Sprawiedliwość albo cywilizację godności i troski, którą niesie ze sobą Lewica

– podkreślił.

Śmiszek zapowiedział, że Lewica zbierze „jak najwięcej” podpisów poparcia Biedronia.

Nie mamy jeszcze określonego dnia, kiedy złożymy podpisy, ale chcemy zebrać tych podpisów jak najwięcej. Na pewno zbierzemy ich znacznie powyżej wymaganych 100 tys., myślę, że to będzie na pewno 300-400 tys.

Śmiszek uczestniczył w Zamościu w otwarciu biura poselskiego Moniki Pawłowskiej, wiceprzewodniczącej KP Lewicy, która w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobyła mandat w okręgu 7, obejmującym to miasto. Zapewnił, że Lewica ma program dla tego regionu.

W otwarciu biura poselskiego Pawłowskiej uczestniczyło kilkadziesiąt osób z młodzieżówki Lewicy, stowarzyszenia Przedwiośnie. Spędzą oni weekend w Zamościu m.in. na szkoleniach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


7497 zakażonych w Rosji

/ pixabay.com

  

- W ciągu ostatniej doby w Rosji odnotowano 1154 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Łączna liczba infekcji sięgnęła 7497 - poinformował sztab powołany przez władze. To największy dobowy wzrost liczby zakażeń odnotowany w Rosji od początku epidemii.

Jedenaście osób z Covid-19 zmarło w ciągu ostatniej doby. Łącznie odnotowano dotąd 58 ofiar śmiertelnych.

Tak jak wcześniej, największą liczbę nowych przypadków odnotowano w Moskwie - 697. W stolicy Rosji liczba zakażeń przekroczyła 5,1 tys.

Spośród ponad 80 regionów Rosji tylko w czterech nie odnotowano jeszcze przypadków koronawirusa - wynika z danych ogłoszonych przez sztab.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts