Silny wiatr w większości kraju

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/rauschenberger/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś rano alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla 13 województw.

Wietrznie będzie głównie w zachodniej i północnej części kraju. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 80 km/h.

Alerty wydano dla całego terenu województw: opolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, a także Warmii i Mazur.

Alerty obowiązują też na północy Podlasia oraz w południowych powiatach Podkarpacia oraz Śląska. Na Podkarpaciu ostrzeżeniami objęto powiaty: bieszczadzki, leski, sanocki, krośnieński, jasielski oraz Krosno, natomiast na Śląsku - żywiecki, cieszyński, bielski oraz Bielsko-Białą. Alert wydano też dla pow. suskiego w Małopolsce.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Przy ostrzeżeniu tym należy się spodziewać warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

W związku z zagrożeniem mogą się pojawiać utrudnienia w ruchu drogowym, zakłócenia w przebiegu imprez plenerowych lub możliwe jest ich odwołanie. Zalecana jest ostrożność i śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Wirusowe problemy Słowenii. Dziewiąty dzień kwarantanny i 11 ofiar

zdjęcie ilustracyjne (Słowenia) / pixabay.com

  

W Słowenii z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 11 osób, w tym dwie w ciągu ostatniej doby. Liczba osób zakażonych wzrosła w tym okresie o 46 i obecnie wynosi 730 - przekazało w niedzielę biuro prasowe rządu.

W sobotę przeprowadzono w Słowenii testy na koronawirusa u 997 osób, w piątek u 1387, a w czwartek u 1075.

Liczba hospitalizowanych pacjentów zwiększyła się w sobotę do 101. 23 z nich przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

W Słowenii od 20 marca obowiązuje kwarantanna, która ma spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Od tygodnia zamknięte są wszystkie szkoły i przedszkola, wstrzymano transport publiczny, nie działają hotele, bary, restauracje, centra sportowe i większość sklepów, poza spożywczymi. Odwołano też połączenia lotnicze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts