- Dziś zostałem powołany na pełnomocnika PiS w okręgu poznańskim. W trudnym czasie kampanijnym to wielkie wyzwanie – poinformował na Twitterze Szynkowski vel Sęk.

 Dziękuję za zaufanie Prezesowi i kierownictwu PiS a Państwa proszę o pomoc i zaangażowanie w budowaniu siły naszej organizacji w Poznaniu i powiecie poznańskim” - dodał.

Szymon Szynkowski vel Sęk urodził się 24 listopada 1982 roku w Poznaniu. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2004–2015 współpracował z posłami do Parlamentu Europejskiego. Od 2015 r. poseł na Sejm RP, członek sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej oraz Komisji Spraw Zagranicznych, a także przewodniczący polsko-niemieckiej grupy bilateralnej w Sejmie.

Szynkowski vel Sęk był także założycielem i przewodniczącym lokalnego think-tanku „Projekt Poznań” (2012–2016). W latach 2006–2015 sprawował mandat radnego miasta Poznań. W latach 2015–2016 był delegatem Poznania w Zarządzie Miast Polskich. Na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych Szynkowski vel Sęk został powołany w czerwcu 2018 roku.

Szynkowski vel Sęk zastąpił na stanowisku pełnomocnika PiS w Poznaniu obecnego posła i byłego wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna.

Hoffmann poinformował dzisiaj, że „w związku z wykonywaniem przeze mnie mandatu Posła na Sejm RP w Okręgu 37 Konin zwróciłem się do Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego o przyjęcie mojej rezygnacji z funkcji Pełnomocnika Okręgowego PiS w Okręgu 39 Poznań. Pan Prezes przychylił się do mojej prośby”.