Koronawirus uderza w igrzyska w Tokio

zdjęcie ilustracyjne / Agzam CC0

  

Szkolenie dla wolontariuszy, którzy będę pracować podczas igrzysk w Tokio, zostało przełożone o co najmniej dwa miesiące z powodu koronawirusa. Organizatorzy tegorocznej olimpiady ponownie zapewnili, że nie zostanie odwołana ani jej termin nie będzie zmieniony.

- Ta decyzja jest elementem naszych wysiłków, by zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji nowego koronawirusa - zaznaczyli organizatorzy.

Jak podali, rozpoczęcie szkolenia przesunięto najwcześniej na maj.

Około 80 tysięcy wolontariuszy będzie pracować podczas igrzysk w Tokio. O udział w imprezie w tej roli aplikowało ponad 200 tys. chętnych, z czego około 1/3 to osoby spoza Japonii.

Jednocześnie organizatorzy zapewnili, że los samych zmagań olimpijskich, które zaplanowane są w dniach 24 lipca - 9 sierpnia, nie jest zagrożony.

- W ogóle nie rozważamy odwołania igrzysk. Przełożenie szkolenia wolontariuszy nie będzie miało wpływu na ogólne przygotowania do tej imprezy - zastrzeżono.

Przyznano jednak, że może dojść jeszcze do zmian odnośnie wydarzeń dotyczących igrzysk.

- Zgodnie z polityką rządu w zakresie zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych będziemy oceniać każde związane z igrzyskami wydarzenie indywidualnie

- podkreślono.

Według danych komisji do piątku w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 75 tys. zakażeń, z czego 2236 osób zmarło, a ponad 16 tys. wypisano już ze szpitali. W Japonii odnotowano trzy ofiary śmiertelne i ponad 700 zarażonych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Caritas przekazał szpitalom 130 tys. zł

zdjęcie ilustracyjne, / Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Przekazaliśmy 130 tys. zł na rzecz trzech szpitali – poinformował zastępca dyrektora Caritas Poznań ks. Łukasz Łukasik. Dzięki tym środkom zakupiony zostanie m.in. respirator, który w połowie kwietnia ma trafić do poznańskiego szpitala.

„Serdecznie Państwu dziękujemy za tak wielkie wsparcie naszych działań, które w ostatnim czasie mocno ukierunkowane są na walkę z epidemią koronawirusa poprzez doposażenie poznańskich szpitali. Być może środki, które Państwo przekazaliście, uratują życie właśnie Wam lub komuś, kogo, kochacie”

– podkreślił zastępca dyrektora Caritas Poznań ks. Łukasz Łukasik.

Jak przypomniał, w ciągu trzech dni udało się zebrać kwotę 98 tys. zł na zakup respiratora dla szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu.

„Przekazaliśmy na ten cel równe 100 tys. zł i w połowie kwietnia respirator powinien znaleźć się już placówce medycznej”

– zaznaczył ks. Łukasik.

Dodał, że „bardzo sprawnie poszła również zbiórka na środki dezynfekujące do poznańskich karetek; przekazaliśmy 30 tys. zł po połowie na rzecz wyposażenia pojazdów dla dwóch szpitali: Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera oraz Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego” – podkreślił.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 207 przypadków zakażenia koronawirusem, dziewięć osób zmarło.

Według ostatnich danych, obecnie w województwie wielkopolskim z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem hospitalizowanych jest ogółem 109 osób. Kolejnych 6994 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym, zaś 11782 osób poddanych zostało izolacji lub kwarantannie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts