Kolejne przysięgi żołnierzy WOT

/ DWOT

  

W nadchodzący weekend ponad 400 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej wypowie słowa roty – przysięgi wojskowej. Uroczystości odbędą się w Brzegu, Ciechanowie, Sierpcu, Wrocławiu i Szczecinie.

Przysięgi wojskowe są jednym z symboli narodowych, które przez całe tysiąclecia towarzyszyły polskiemu żołnierzowi. W jej treści kryją się bliskie każdemu Polakowi wartości, takie jak obowiązek oraz dyscyplina. To one nadają sens żołnierskiej służbie, uczą odpowiedzialności, zaszczepiają w umyśle i sercu pamięć spraw najważniejszych, nadrzędnych: racji państwa i miłości do Ojczyzny.

W Brzegu na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich zaprzysiężonych zostanie ponad 60 żołnierzy 13 Śląskiej Brygady OT im. ppłk. Tadeusza Puszczyńskiego ps. „Konrad Wawelberg”. To właśnie w tym miejscu powstał pierwszy w województwie opolskim batalion WOT.

W niedzielę w ciechanowskich koszarach odbędzie się pierwsza w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady OT im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. „Rój”. Przysięgę złoży blisko 70 żołnierzy.

Na stadionie miejskim w Sierpcu zaprzysiężonych zostanie ponad 100 żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady OT im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Przysięgający to w większości uczniowie szkół średnich, prawnicy, mechanicy – inżynierowie, a także informatyk, pielęgniarka, fizjoterapeuta i ratownik medyczny. Przysięga odbędzie się o godz. 12:00. 

23 lutego br. o godzinie 12:30 na wrocławskim Rynku blisko 100 żołnierzy 16 Dolnośląskiej Brygady OT wypowie słowa roty przysięgi wojskowej. Będzie to pierwsza przysięga dolnośląskich Terytorialsów, którzy przeszli 16-to dniowe szkolenie podstawowe na poligonie w Żaganiu. Po przysiędze odbędzie się piknik z pokazem sprzętu i wojskową grochówką.

W najbliższą niedzielę ponad 100 żołnierzy 14 Zachodniopomorskiej Brygady OT złoży pierwszą w historii brygady przysięgę wojskową. Uroczystość odbędzie się na placu apelowym Brygady w Szczecinie-Podjuchach. Wśród ślubujących znajdują się osoby posiadające różne pasje i wykonujące różne zawody. Przysięga odbędzie się o godz. 12:00. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DWOT

Wczytuję komentarze...


Ministerstwo Cyfryzacji dementuje fake news. Poczta nie zajrzy do kopert!

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Rząd nie ma w planach wprowadzenia żadnych nowych przepisów pozwalających na otwieranie korespondencji bez zgody obywatela – poinformowało dziś wieczorem Ministerstwo Cyfryzacji.

Jak przekazało w komunikacie Ministerstwo Cyfryzacji, w mediach pojawiły się nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych nowych i kontrowersyjnych uprawnień Poczty Polskiej.

„Rząd pracuje nad nowelizacją kolejnych przepisów ułatwiających walkę z panującą epidemią, w której wprowadza dodatkowe ułatwienia dla obywateli. Jednym z nich jest usługa hybrydowa, czyli skuteczna i bezpieczna alternatywa wizyt na pocztach”

- poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.

[polecam:https://niezalezna.pl/321278-tusk-z-brukseli-radzi-poczcie-polskiej-powinna-dostarczyc-maseczki-zamiast-pakietow-do-glosowania]

Przekazało, że polega to na przekształceniu tradycyjnego papierowego pisma w jego elektroniczną wersję i w takiej formie dostarczenie go adresatowi. „Warunkiem zastosowanie tej usługi jest zgoda adresata” – podkreślono w komunikacie. Dodano, że to oznacza, że operator pocztowy, jak dotąd, nie będzie miał prawa otwierania prywatnej korespondencji. „Propozycja przepisu jednoznacznie wskazuje, że doręczenie przesyłki może nastąpić przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, jeżeli adresat wyrazi na to zgodę” – zaznaczyło ministerstwo.

Nadmieniło też, że tego rodzaju usługi pocztowe są stosowane na całym świecie. I co ważne objęte są tajemnicą pocztową na każdym etapie - nadawania, skanowania i doręczenia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts