Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą

/ http://www.cbsp.policja.pl/

  

- Policjanci CBŚP pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Płońsku zatrzymali 12 osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami – poinformowała Prokuratura Krajowa i Centralne Biuro Śledcze Policji.

Według śledczych grupa działała głównie na terenie Mazowsza od czerwca 2019 roku.

"W tym czasie mogła wprowadzić na rynek łącznie kilkanaście kilogramów narkotyków w tym kokainę, amfetaminę i marihuanę oraz blisko siedem tysięcy tabletek ecstasy"

– powiedziała rzeczniczka CBŚP nadkom. Iwona Jurkiewicz.

"Do transportu narkotyków używano m.in. specjalnie przygotowanych puszek po napojach lub produktach kosmetycznych”

– podała policjantka.

Do zatrzymań doszło w połowie lutego na terenie województwa mazowieckiego. Podczas akcji policjanci zatrzymali 12 podejrzanych.

"Akcja została przeprowadzona przy wsparciu kontrterrorystów z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji >>BOA<< oraz z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Warszawy, Białegostoku i Lublina"

– podkreśliła nadkomisarz.

W trakcie akcji funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, m.in. kokainę, amfetaminę, marihuanę, a także krajankę tytoniową i gotowe papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

"W trakcie działań policjanci znaleźli niebezpieczne przedmioty m.in. maczetę, kastet, pałkę, miotacz gazu pieprzowego, a także zagłuszarki. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że niebezpieczne narzędzia mogły być wykorzystane w ramach porachunków przestępczych, między innymi do odzyskiwania długów za narkotyki"

– tłumaczyła Jurkiewicz, dodając, że śledczy będą też wyjaśniać, czy te przedmioty mogły posłużyć do popełnienia innych przestępstw.

Z kolei rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik powiedziała, że zatrzymani podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Płońsku, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwie osoby za kierowanie tą grupą.

"Ponadto zarzuty dotyczyły wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, a także przestępstw karnoskarbowych"

– dodała prokurator.

"Na wniosek prokuratora ośmiu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd na trzy miesiące. Wobec pozostałych 4 podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze m.in. w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania miejsca pobytu, zakazu wydania paszportu jak również zakaz wszelkich kontaktów z pozostałymi podejrzanymi"

– podkreśliła Ewa Bialik.

Za zarzucane im czyny może grozić do 10 lat więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Nowe przypadki wirusa w Chinach

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/iXimus

  

30 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w ciągu ostatnich 24 godzin w Chinach - poinformowała w niedzielę państwowa komisja zdrowia. 25 z nich dotyczy osób, które przyjechały z zagranicy. Trzy kolejne osoby zmarły z powodu Covid-19.

Pięć nowych infekcji stwierdzono w prowincji Guangdong w południowych Chinach - sprecyzowała państwowa komisja zdrowia.

Od początku epidemii liczba osób zakażonych w Chinach wzrosła do 81 669, w tym koronawirusa wykryto u 913 osób z zagranicy.

W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarły trzy kolejne osoby w prowincji Hubei w środkowych Chinach, gdzie Covid-19 pojawił się w pierwszej kolejności. Hubei jest regionem najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa w tym kraju. Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła do 3 329.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts