Jak walczyć z rakiem, to ze wszystkimi jego postaciami

  

Generalissimus Tomasz Grodzki zapowiada inicjatywę ustawodawczą Senatu i przeznaczenie około 2 mld zł na poprawę warunków leczenia chorych onkologicznie. Od kilku dni wszyscy parlamentarzyści Platformy wsiedli na konia onkologii i atakują decyzję o przyznaniu dotacji TVP. Logiki w tym za grosz.

Za ich czasów mieli zupełnie inne priorytety i na leczenie wydawali znacznie mniej. Zastosowaną tu metodę można by też poszerzyć. Zamiast nowych samolotów wesprzeć szpitale powiatowe, zamiast 500+ dać na pediatrię (tylko czy będzie wówczas taka potrzeba?), zamiast na filharmonię dać na audiologów, zamiast na sport dawać od razu na chirurgię urazową. Może to mniej nośne hasła, ale równie logiczne. Problem w tym, że państwo ma różne zadania pomocowe. Wyciąganie dla celów bieżącej walki politycznej jednego aspektu tych zadań jest czystą obłudą. Zresztą niech PO nie przesadza z tą troską o onkologię. Jeśli zabrać się holistycznie za walkę z rakiem, to także tym, który zżera nam tkankę społeczną. Platforma za czasów swoich rządów okazała się tymczasem jednym z groźniejszych nowotworów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts