Majdzik zawiadamia

  

W Oświęcimiu doszło do sprofanowania przez miejscowy KOD i posła Marka Sowę litanii, którą często odmawia się np. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. „O drzewo, bądź pozdrowione, obyś nigdy porąbane nie było, jak porąbani są niektórzy z twoich oprawców” – tak modlono się do drzewa, przy którym miał miejsce wypadek rządowego samochodu Beaty Szydło.

Ryszard Majdzik, były działacz antykomunistyczny, złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 196 k.k.: „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch”. W uzasadnieniu napisał
m.in.: „Jestem katolikiem, a symbole wyznawanej przeze mnie religii darzę najwyższą estymą oraz szacunkiem. (…). Hejt, sianie nienawiści i brak stanowczego sprzeciwu wskazuje na to, że poseł Sowa zgadza się z takimi zachowaniami”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts