Kończą się zimowe ferie szkolne

Niedziela będzie ostatnim dniem ferii zimowych. W poniedziałek do szkół wracają uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Dwutygodniową przerwę w nauce mieli jako ostatni w kraju.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/sweetlouise/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Ferie w tych województwach zaczęły się 8 lutego.

Uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego wypoczywali od 11 do 26 stycznia, z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego – od 18 stycznia do 2 lutego, a uczniowie z województw: z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego – od 25 stycznia do 9 lutego.

Następna przerwa w nauce – z okazji Świąt Wielkanocnych – potrwa od 9 do 14 kwietnia.

Terminy ferii i przerw w nauce podaje co roku MEN. Kieruje się przy tym zasadą, że jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe były w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku ich termin w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w kolejnym na drugą połowę tego miesiąca.

Z reguły tej wyłączone są tylko województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#ferie #szkoła

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo