W Rybniku pobito sędzię. Iustitia szuka w tym polityki - a na ich profilu komentarze pełne hejtu!

zdjęcie ilustracyjne, / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

W Sądzie Rejonowym w Rybniku 39-letni mężczyzna zaatakował dziś sędzię Sylwię Rehlis. O zdarzeniu poinformowało Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia. Post na Facebooku oznaczono hasztagami #StopHejt #StopMowienienawisci #stopszczuciu, sugerując, że napaść jest efektem rzekomej nagonki na sędziów - rzecznik Iustitii sędzia Bartłomiej Przymusiński potwierdził to w rozmowie z naszym portalem. A w komentarzach pod tym samym wpisem... zalew hejtu i mowy nienawiści. Tłumaczenie sędziego Przymusińskiego jest kuriozalne.

Według informacji stowarzyszenia, podsądny przeskoczył przez stół sędziowski, uderzył sędzię pięścią w okolice obojczyka, a następnie skopał. Protokolant obezwładnił napastnika. Według informacji policji, stan zdrowia zaatakowanej kobiety nie wymagał wezwania pomocy lekarskiej. Sędzia bezpośrednio po zajściu nałożyła na napastnika, mieszkańca Wodzisławia, karę 14-dniowego pozbawienia wolności, zgodnie z art. 49 ustawy o sądach.

Na Facebooku Iustitia Polska pojawił się wymowny wpis.

Z ogromnym smutkiem i krzykiem
#StopHejt #StopMowienienawisci #stopszczuciu
na sędziów Rzeczypospolitej Polskiej informujemy:

Dzis sędzia Sylwia Rehlis z Sądu Rejonowego w Rybniku została napadnięta przez podsądnego na posiedzeniu. Podsądny przeskoczył przez stół sędziowski uderzył ją w pięścią w okolice obojczyka a następnie skopał.
Protokolant obezwładnił napastnika.
Kierujemy w stronę sędzi i jej bliskich ciepłe myśli życząc jej szybkiego powrotu do zdrowia

- napisano wyraźnie sugerując, że sprawa pobicia ma rzekomo związek z obecną sytuacją polityczną.

Pod postem, w którym stowarzyszenie apeluje o powstrzymanie mowy nienawiści znalazło się mnóstwo komentarzy. Trudno znaleźć wśród nich te, w których brak "mowy nienawiści". Poniżej kilka przykładów.

O komentarz zwróciliśmy się sędziego Bartłomieja Przymusińskiego, rzecznika stowarzyszenia Iustitia, które aktywnie sprzeciwia się reformie wymiaru sprawiedliwości zaproponowanej przez obecny rząd. Najpierw zrelacjonował nam wydarzenia w rybnickim sądzie.

Wiemy, że przy wejściu do sądu zatrzymano tej osobie nóż, ale pomimo tego wpuszczono ją dalej. Na sali, po ogłoszeniu niekorzystnej dla tego człowieka decyzji, mężczyzna przeskoczył przez stół, uderzył panią sędzię i zaczął kopać. Protokolant go odciągnął i obezwładnił

- mówił portalowi Niezalezna.pl sędziaPrzymusiński. Na miejscu miała się następnie pojawić policja i ochrona. 

Zapytaliśmy również o treść postu, który sugeruje, że sprawa z Rybnika ma podtekst polityczny. Rzecznik Iustitii precyzował, że jest związana "z agresją słowną przypuszczaną na sędziów przez niektóre z mediów, a nawet przez wysoko postawione osoby. Widzimy, że agresja osób na salach sądowych w ostatnim czasie wzrosła".

Przymusiński zapytany o komentarze pod postem, w których mowy nienawiści jest bardzo wiele, przekonywał, że "tego typu wpisy są niedopuszczalne". Ale jednak są na oficjalnym profilu stowarzyszenia sędziów i były dostępne przez kilka godzin. Dlaczego?

Za komentarze odpowiada ich autor, niedopuszczalne są przez nas usuwane, nie możemy tego jednak robić non stop.

- odpowiedział sędzia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...


Szokująca liczba zgonów w Hiszpanii jest „wierzchołkiem góry lodowej”? Porażający raport!

/ geralt

  

Podawana oficjalnie liczba zmarłych i zakażonych koronawirusem w Hiszpanii może być tylko „wierzchołkiem góry lodowej” - wynika z raportu sporządzonego przez Instytut Zdrowia im. Carlosa III, który opublikował dziennik „El Pais”. „Wiedzieliśmy, że liczba zakażonych jest w rzeczywistości wyższa od wykrywanej, ale teraz stwierdziliśmy, że jest też dużo więcej zmarłych z powodu koronawirusa. Z tego wniosek, że wirus uderzył z jeszcze większą siłą, niż wynikałoby to z danych przekazywanych oficjalnie” - powiedział były pracownik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Daniel Lopez Acuna.

Z raportu wynika, że liczba zmarłych i zakażonych może być w rzeczywistości dużo wyższa, gdyż jako ofiary śmiertelne koronawirusa liczone są tylko te osoby, u których wcześniej przeprowadzono testy na obecność SARS-CoV-2 i u których testy te dały wynik pozytywny. Do statystyk nie wlicza się natomiast osób, które zmarły np. w swoich domach lub w domach opieki i którym nie zrobiono testów.

[polecam:https://niezalezna.pl/319356-kolejne-smutne-statystyki-z-hiszpanii-w-tym-kraju-zmarlo-juz-5690-zakazonych-koronawirusem]

W raporcie wzięto pod uwagę codzienną liczbę zmarłych, ujętą w rejestrach cywilnych, i porównano ją ze średnią od 2008 roku. Z raportu wynika, że w wielu regionach Hiszpanii liczba osób zmarłych w marcu br. podwoiła się.

W regionie Kastylia-Leon w ciągu jednego tygodnia (17-24 marca) odnotowano 885 zgonów, podczas gdy średnia z lat poprzednich w tym samym czasie wynosi 500. W przypadku 385 przypadków śmierci powyżej średniej tylko w mniej niż jednej trzeciej (122) za przyczynę uznano koronawirusa. Jako przyczynę śmierci u reszty podano np. zapalenie płuc, gdyż tym osobom nie zrobiono testów na SARS-CoV-2.

W regionie Madrytu w ciągu tygodnia 10-16 marca zanotowano 1318 zgonów, tj. o 66 proc. więcej niż wynosi średnia (794), ale tylko 192 zgony uznano za spowodowane koronawirusem.

[polecam:https://niezalezna.pl/319366-farmaceuta-o-przerazajacej-sytuacji-w-hiszpanii-ta-praca-staje-sie-droga-krzyzowa]

W regionie Kastylia-La Mancha w dniach 15-24 marca odnotowano 938 zgonów, czyli ponad 75 proc. więcej, niż wynosi średnia. Jednak z 404 przypadków ponad średnią tylko połowa została uznana za spowodowaną koronawirusem.

Podobna sytuacja jest w innych regionach Hiszpanii - w Katalonii, Aragonii, Kantabrii, Walencji i Nawarze.

„Wiedzieliśmy, że liczba zakażonych jest w rzeczywistości wyższa od wykrywanej, ale teraz stwierdziliśmy, że jest też dużo więcej zmarłych z powodu koronawirusa. Z tego wniosek, że wirus uderzył z jeszcze większą siłą, niż wynikałoby to z danych przekazywanych oficjalnie”

- powiedział były pracownik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Daniel Lopez Acuna.

Zgodnie z danymi ministerstwa Zdrowia w Madrycie z soboty, liczba zmarłych na koronawirusa w Hiszpanii wzrosła w ciągu doby o 832 osoby, do 5690 osób. Zainfekowanych było 72 248 osób, o ponad 8,1 tys. więcej niż dobę wcześniej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts