Liga Mistrzów: Atalanta gromi Valencię. Cenna wygrana Lipska z Tottenhamem

/ atalanta.it/

Piłkarze Atalanty Bergamo są blisko awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu 1/8 finału pokonali u siebie Valencię 4:1. Cenne zwycięstwo odniósł też RB Lipsk, który na wyjeździe wygrał z Tottenhamem Hotspur 1:0.

Debiutująca w tych prestiżowych rozgrywkach Atalanta strzelanie rozpoczęła w 15. minucie, kiedy z bliska piłkę do siatki wpakował Holender Hans Hateboer. Tuż przed przerwą ładnym uderzeniem zza pola karnego podwyższył Słoweniec Josip Ilicic.

Atalanta wysoko wygrała z Valencią i jest bliska awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Kolejne bramki padły w 57. i 63. minucie. Najpierw pięknie z dystansu przymierzył Szwajcar Remo Freuler, a następnie sytuację sam na sam z bramkarzem gości wykorzystał Hateboer. Valencia rozmiary porażki zdołała zmniejszyć w 66. minucie za sprawą Rosjanina Denisa Czeryszewa.

W Londynie jedyna bramka padła w 58. minucie z rzutu karnego, który wykorzystał Timo Werner. Sędzia podyktował "jedenastkę" po faulu Bena Davisa na Konradzie Laimerze. Niemiecki zespół powinien wygrać wyżej, ale albo jego piłkarzom brakowało dokładności, albo świetnie spisywał się bramkarz "Kogutów" Hugo Lloris.

Timo Werner zapewnił wygraną drużynie z Lipska, ale piłkarzem meczu został bramkarz Tottenhamu - Hugo Lloris

Tottenham osłabiony brakiem kontuzjowanych Harry'ego Kane'a i Koreańczyka Heung-min Sona w ataku grał nieporadnie. Najbliżej wyrównania był Giovani Lo Celso, który z rzutu wolnego trafił w słupek.

Rewanże w tych parach zaplanowano na 10 marca.

We wtorek Atletico Madryt pokonało broniący trofeum Liverpool 1:0, a Borussia Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem w składzie, wygrała z Paris Saint-Germain 2:1. Rewanże odbędą się 11 marca.