Skąd się wziął koronawirus? Naukowcy: Stajemy razem, aby potępić teorie spiskowe

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Naukowcy z całego świata starają się dociec, skąd wzięła się epidemia koronawirusa. Pojawiają się teorie, że wirus mógł miec swój początek w chińskim laboratorium, lecz nie wierzy w to 27 uczonych, którzy właśnie wydali oświadczenie. Oni mają swoją teorię. 

- Stajemy razem, aby zdecydowanie potępić teorie spiskowe sugerujące, że koronawirus nie ma naturalnego pochodzenia

- napisało 27 naukowców, powołując się na badania z wielu krajów, analizujących skład wirusa. Ich list opublikowany został przez CNN. 

Jak czytamy, "badania te w przeważającej mierze stwierdzają, że ten koronawirus pochodzi z dzikiej przyrody, podobnie jak wiele innych wschodzących patogenów”.

- Teorie spiskowe wywołują jedynie strach, pogłoski i uprzedzenia, które zagrażają naszej współpracy w walce z tym wirusem

- napisali naukowcy. 

Epidemia koronawirusa wybuchła w grudniu 2019 r. w Wuhanie w środkowych Chinach. Wirus, który wywołuje zapalenie płuc, przedostał się też do kilkunastu krajów świata, niosąc za sobą wiele ofiar śmiertelnych. 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CNN, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Specjalne wydanie "W punkt" - już w niedzielę!

zdjęcie ilustracyjne, / Telewizja Republika/printscreen

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na specjalne wydanie programu "W punkt". Kiedy wybory prezydenckie? Co wiemy już o chorobie Covid 19? Jak leczą ją Włosi? Które leki są najbardziej skuteczne? Czy ocieplenie spowolni epidemię? Katarzyna Gójska i jej goście spróbują odpowiedzieć na te pytania.

Gośćmi specjalnego wydania programu W Punkt będą:

  • Prof Przemysław Czarnek konstytucjonalista i poseł PiS 
  • Prof Grzegorz Gielerak dyr Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie
  • Dr Tomasz Kutycki z polskiej misji medycznej w Lombardii.

"W punkt" godzina 9.06 w Telewizji Republika. Zapraszamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts