Prezydent planuje wiele podróży po kraju

zdjęcie ilustracyjne / Jakub Szymczuk KPRP

  

Prezydent potrafi rozmawiać z ludźmi, spala się w kontakcie nimi, dlatego w kampanii zaplanował wiele podróży po kraju - mówił dziś europoseł Adam Bielan, który został rzecznikiem sztabu Andrzeja Dudy. Zapowiedział też, że będą organizowane konwencje programowe.

Bielan mówiąc o kampanii wyborczej prezydenta Dudy poinformował, że środę odbyło się spotkanie szefów sztabów regionalnych. Dodał, że prezydent liczy na wsparcie nie tylko osób, które będą pracować w jego sztabie, ale także „na wsparcie tysięcy Polaków w całej Polsce”.

Mówiąc o najbliższych dniach kampanii prezydenta poinformował, że w czwartek, w południe wyruszy Dudabus. Prezydent tego dnia odwiedzi Kutno, Turek i Łowicz. W czwartek, w Dudabusie dziennikarze będą mogli też porozmawiać nie tylko z prezydentem, ale też z członkami sztabu wyborczego Dudy.

Zapowiedział, że w kampanii prezydent Duda zaplanował dużo wyjazdów Dudabusem.

- Prezydent Duda przez pięć lat swojej kadencji podróżował po kraju, mówił o tych podróżach w swoim przemówieniu na konwencji, mówił też o pewnych negatywnych rzeczach, krytycznych uwagach, które słyszy od Polaków. Prezydenta nie trzeba uczyć jak rozmawiać z ludźmi, tak jak to było pięć lat temu w przypadku ówcześnie urzędującego prezydenta (Bronisława Komorowskiego). Prezydent spala się w kontakcie z ludźmi, i to była pierwsza rzecz jaką nam zalecił - jak najwięcej wyjazdów i spotkań z ludźmi

- mówił Bielan.

Pytany dlaczego prezydent nie poruszył kwestii programowych na sobotniej konwencji inaugurującej swą kampanię, Bielan nie zgodził się z takim stwierdzeniem, że prezydent nie przestawił swojej wizji. - Natomiast będą również konwencje programowe, które będą poświęcone tylko i wyłącznie propozycjom programowym. Spokojnie więc, bo wybory mamy 10 maja, a kampania trwa dopiero od dwóch tygodni - dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Belgia: zachowany pozytywny trend spadania intensywności rozwoju epidemii

Bruksela, zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W ciągu ostatniej doby w Belgii odnotowano 185 zgonów z powodu koronawirusa i ponad 1,1 tys. zakażeń, a 420 osób hospitalizowano. Po raz pierwszy zmniejszyła się liczba pacjentów z koronawirusem na oddziałach intensywnej terapii.

Media wskazują, że dane z ostatnich dni wskazują na spadek intensywności rozwoju epidemii w kraju, a ten trend potwierdzony został ponownie w poniedziałek. Eksperci studzą jednak entuzjazm.

Jeśli niektóre wskaźniki poprawią się lub ustabilizują, może to być efekt weekendowy. Czasami liczby są mniej ważne

- mówi wirusolog Emmanuel Andre, cytowany przez dziennik "Le Soir".

W ciągu ostatnich 24 godzin do szpitali przyjęto 420 pacjentów. W tym samym czasie 235 je opuściło.

W sumie w szpitalach z powodu Covid-19 w Belgii przebywa 5840 osób. Największe znaczenie ma jednak liczba osób na oddziałach intensywnej terapii. W poniedziałek hospitalizowanych było tam 1257 osób, a to spadek o cztery osoby w ciągu 24 godzin.

Z drugiej strony dobowe liczby zgonów utrzymują się na podobnym poziomie. W poniedziałek władze poinformowały o 185 kolejnych zgonach, co zwiększa ich całkowitą liczbę do 1632.

W ciągu doby stwierdzono 1123 nowe przypadki koronawirusa, co zwiększa ich łączną liczbę do 20 814.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts