Walka z mową nienawiści czy z wolnością słowa? Niemcy wprowadzają cenzurę w internecie

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/geralt/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Niemiecki rząd zatwierdził dziś projekt ustawy nakazujący mediom społecznościowym, takim jak Facebook czy YouTube, zgłaszanie na policję pewnych przypadków mowy nienawiści. Nowe przepisy czekają teraz na przyjęcie przez parlament.

Zgodnie z projektem ustawy firmy internetowe będą musiały zgłaszać policji przypadki "skrajnie prawicowej propagandy", przedstawiania w sposób drastyczny przemocy, morderstw i gwałtów oraz postów o tematyce terrorystycznej czy obrazów przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci.

Portale społecznościowe muszą już usuwać takie wpisy.

Przyjęte przez rząd środki, które wymagają jeszcze zgody parlamentu, rozszerzają również definicję mowy nienawiści ściganej przez prawo tak, aby obejmowała groźby gwałtu czy zniszczenia mienia oraz wyrażanie zgody na poważne przestępstwa, w tym motywowane antysemityzmem.

Nowe regulacje mają też ułatwić politykom, wolontariuszom i dziennikarzom zapobieganie uzyskiwania przez inne osoby ich adresów domowych z rejestrów publicznych.

Prawnicy szacują, że co roku w Niemczech odnotowuje się sześciocyfrową liczbę przypadków mowy nienawiści w internecie - pisze agencja AP, ale nie podaje konkretnej liczby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Kwarantanna w szpitalu w Gryficach

/ pixabay.com

  

W związku dwoma potwierdzonymi przypadkami zakażenia koronawirusem objęto kwarantanną kompleks budynku głównego i przychodni szpitala w Gryficach (woj. zachodniopomorskie). Ponadto w województwie wykryto na Pomorzu Zachodnim trzy kolejne przypadki zakażenia. To dwie osoby z powiatów gryfickiego i jedna gryfińskiego

"W związku z potwierdzonymi dwoma przypadkami zakażenia wirusem SARS-CoV-2 objęto kwarantanną kompleks budynku głównego, tzw. 90 łóżkowego i przychodni szpitala w Gryficach"

– poinformowała dziś wieczorem rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan.

"Prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne w celu ustalenia bliskich kontaktów również spoza środowiska szpitalnego"

– dodała w komunikacie Kapłan.

Trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano na Pomorzu Zachodnim; to dwie osoby z powiatów gryfickiego i jedna gryfińskiego

- poinformowała wieczorem rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan.

Wśród zakażonych są dwie osoby z powiatu gryfickiego; kobieta w średnim wieku i starszy mężczyzna. Oboje przebywają obecnie w izolacji domowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts