Jest kandydat na sukcesję po Bońku. Marek Koźmiński ogłosił start w wyborach nowego szefa PZPN

Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. szkoleniowych Marek Koźmiński zapowiedział w środę, że będzie ubiegać się o stanowisko szefa federacji. Kadencja obecnego prezesa Zbigniewa Bońka kończy się w tym roku.

Jacek Magiera i Marek Koźmiński
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Po prawie ośmiu latach działania w zarządzie PZPN i pracy ze Zbigniewem Bońkiem trzeba zdecydować co dalej (...). Bardzo sobie cenię te osiem lat, przez które razem przeszliśmy. Po tych doświadczeniach, które posiadam, mam nieśmiałe prawo, żeby ubiegać się o stanowisko prezesa PZPN w październikowych wyborach. Będę kandydować

-  powiedział działacz podczas spotkania z dziennikarzami na PGE Narodowym w Warszawie.

49-letni obecnie Koźmiński wywalczył w 1992 roku wicemistrzostwo olimpijskie w Barcelonie. W pierwszej reprezentacji kraju rozegrał 45 meczów.

Od 2012 roku był wiceprezesem PZPN ds. zagranicznych, a w obecnej kadencji, czyli od jesieni 2016 roku, jest wiceprezesem ds. szkoleniowych.

Obecny szef PZPN Zbigniew Boniek został wybrany na to stanowisko jesienią 2012 roku. Zgodnie z ustawą o sporcie prezes związku może pełnić tę funkcję nie dłużej niż dwie następujące po sobie kadencje.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#wybory szefa PZPN #Polski Związek Piłki Nożnej #PZPN #Zbigniew Boniek #Marek Koźmiński

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo