Zatrzymani pod zarzutem współpracy z terrorystami. "Byli pod ideologicznym wpływem"

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Uzbecka policja zatrzymała 21 osób podejrzanych o powiązania z organizacją islamistyczną działającą w Syrii. „Byli pod ideologicznym wpływem innego Uzbeka” - podano w komunikacie.

Jak podają siły bezpieczeństwa, mężczyźni byli pod "ideologicznym wpływem" członka organizacji Katiba al-Tawhid wal-Dżihad, mającej w swoich szeregach głównie obywateli państw Azji Środkowej.

„Zatrzymani mężczyźni planowali finansować tę grupę i do niej dołączyć”

- napisano w oświadczeniu policji.

Tysiące muzułmanów z państw byłego ZSRR przyłączyło się do różnych grup islamistycznych w Syrii i Iraku, kiedy dżihadystyczne Państwo Islamskie czasowo opanowało duże części terytoriów tych dwóch krajów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Zamówiony sprzęt ochronny trafia do Polski. Dworczyk o konkretach: liczby robią wrażenie

Michał Dworczyk / screen z TVP Info

  

30 mln maseczek medycznych, 28 mln masek z filtrami Hepa, 17,5 mln kompletów rękawic jednorazowych, ponad 1,5 mln kombinezonów ochronnych, blisko 2 mln gogli - to tylko zakupy, kontraktacje z ostatnich 10 dni - poinformował dziś szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Szef Kancelarii Premiera podkreślił, że kwestia zaopatrzenia personelu medycznego i służb w środki ochrony osobistej to wyzwanie, z którym mierzy się dziś cały świat. W tym kontekście zaznaczył, że zgodnie z zaleceniem premiera od 10 dni prowadzona jest intensywna akcja uzupełniania asortymentu, środków ochrony osobistej, które zostały zakontraktowane z Chin oraz innych państw produkujących zamówiony sprzęt.

Dworczyk podkreślił, że sprzęt i środki ochrony trafiają już do placówek służby zdrowia.

- 30 mln maseczek medycznych, 28 mln masek z filtrami Hepa, 17,5 mln kompletów rękawic jednorazowych, ponad 1,5 mln kombinezonów ochronnych, blisko 2 mln gogli - to tylko zakupy, kontraktacje z ostatnich 10 dni

- poinformował. 

Podkreślił, że są również realizowane zamówienia z poszczególnych samorządów, które chcą uzupełnić swoje zapasy. Jeżeli chodzi o zakupy, to jeszcze nie koniec: 

- Zostało zakupionych kolejnych 300 tys. testów na koronawirusa, a za pośrednictwem Agencji Rozwoju Przemysłu w różnych firmach stawiane są linie produkcyjne m.in. maseczek medycznych, w czerwcu moce produkcyjne powinny być na poziomie 100 mln sztuk miesięcznie

- powiedział Michał Dworczyk.

Odnośnie testów do wykrywania koronawirusa, sprecyzował:

- Zostało zakupionych 300 tysięcy testów, to są oczywiście kolejne testy, łącznie ich w tej chwili mamy około chyba 400 tysięcy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts