Żyć lokalnie

  

Inspektorzy sprawdzili 5,5 tys. partii owoców i warzyw. Zakwestionowali prawie 25 proc. z nich. Nieprawidłowości najczęściej dotyczyły braku informacji lub błędnych danych o kraju pochodzenia, tak było w kilkunastu procentach skontrolowanych produktów. IH nałożyła w sumie ponad 260 kar o łącznej wysokości ok. 200 tys. zł – poinformowali wczoraj urzędnicy UOKiK.

Od lat wydajemy miliony złotych na promocję polskich produktów i uświadamianie konsumentów, a tymczasem sieci handlowe regularnie robią ludzi w bambuko. To marnotrawstwo na wielu poziomach. Po pierwsze oznacza to, że w próżnię trafiają nasze kampanie typu „Polska smakuje”. Po drugie nie wykorzystujemy jako państwo potencjału patriotyzmu gospodarczego. Po trzecie uderza to w tych, którzy chcą chronić planetę. Wożenie bowiem pietruszki po kilka tysięcy kilometrów to totalny bezsens w świecie, gdy raczej nie mamy problemu niedoborów jedzenia. Nie dziwię się więc, że polscy rolnicy się denerwują. Trzeba jednak skończyć z patologią fałszowania żywności. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zapanować nad tym, co mamy na talerzu, to niby jak mamy rozwiązać globalne problemy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts