Ukraina znów krwawi

  

„Prorosyjscy separatyści w Donbasie zaatakowali we wtorek rano pozycje ukraińskich sił zbrojnych. Trwają ciężkie walki, są straty wśród ukraińskich żołnierzy” – poinformował Sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Tyle suchej informacji, my jednak darujemy sobie eufemizmy i powiemy wprost – okupacyjne siły Federacji Rosyjskiej po raz kolejny udowodniły, że za nic mają wdrażanie procesu pokojowego i ani myślą wycofać się z zajętych gwałtem terenów – przypomnijmy – niepodległej Ukrainy. W chwili, gdy piszę ten komentarz, Rosjanie i wspierający ich terroryści wciąż atakują stanowiska ukraińskie, wykorzystując uzbrojenie zabronione przez porozumienia mińskie: moździerze kalibru 120 mm, granatniki i wielkokalibrowe karabiny maszynowe. Dążą do kolejnej eskalacji wojny, trwającej już od blisko sześciu lat. Świat zapewne tradycyjnie odwróci oczy. Gorzej, że zapewne nie zrobi nic sama Ukraina, na czele z jej malowanym prezydentem – komikiem Wołodymyrem Zełenskim, który raczej nie poradzi sobie z tą sytuacją i będzie zmuszony do kolejnych ustępstw. To bardzo przykre, ale przecież Ukraińcy olbrzymią większością głosów sami go wybrali. Tak się niestety kończy głosowanie na gładkich krasomówców, komików i kuglarzy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts