Gowin apeluje do Polaków o poparcie Dudy

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

O poparcie starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy – zaapelował dziś w Lublinie prezes partii Porozumienie, wicepremier Jarosław Gowin. Podkreślił, że jego partia aktywnie włącza się w kampanię Dudy, zbierając podpisy poparcia dla jego kandydatury.

- Chcielibyśmy zaapelować nie tylko do wszystkich zwolenników Zjednoczonej Prawicy, ale także do osób, które nie mają jeszcze dzisiaj swojego kandydata, o poparcie wyrażone najpierw podpisem pod kandydaturą Andrzeja Dudy, a potem swoim głosem złożonym 10 maja w lokalu wyborczym

– powiedział Gowin na konferencji prasowej.

- Wszystkich Polaków namawiamy do tego, żeby kontynuować to dzieło, które pod patronatem pana prezydenta Andrzeja Dudy, Zjednoczona Prawica realizuje od czterech lat. To jest dzieło budowy Polski silnej, suwerennej, nowoczesnej, szybko rozwijającej się gospodarczo i sprawiedliwej

– dodał wicepremier.

Gowin powiedział, że od przeszło tygodnia działacze i sympatycy Porozumienia zbierają podpisy pod kandydaturą Dudy.

Podkreślił, że przez ostanie cztery lata Polska była krajem, który w Unii Europejskiej rozwijał się najszybciej gospodarczo, jest też liderem w dziedzinie bezpieczeństwa.

- Chcemy nasze działania kontynuować, ale żeby to było możliwe, potrzebujemy prezydenta, który będzie z nami współpracował, który będzie oceniał nasze projekty, nasze ustawy rzetelnie. Jeśli trzeba, będzie je wetował, ale będzie to robił w interesie społecznym, a nie po to, żeby blokować rozwój Polski, żeby wrócić do stanu sprzed roku 2016

– powiedział Gowin.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Imigranci plują na policję i grożą im koronawirusem. Coraz więcej zakażonych funkcjonariuszy służb

/ Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Co najmniej trzech wiedeńskich policjantów zostało oplutych przez imigrantów. Jeden z napastników był nosicielem koronawirusa.

Jak donoszą austriackie media ataki miały miejsce w środę. Pierwszy z nich miał miejsce w dzielnicy Hietzing, gdzie policja aresztowała 24-letniego imigranta za kradzież w sklepie. Mężczyzna powiedział policjantom, że ma nie tylko koronawirusa, ale także AIDS i żółtaczkę, po czym ich opluł. Drugi atak miał miejsce w Floridsdorf, gdzie inny imigrant demolował zaparkowane samochody. Kiedy policjanci podjęli próbę zatrzymania mężczyzna zaczął krzyczeć „Korona! Korona!” i ich opluł. 

Trzeci incydent miał miejsce w w jednym z wiedeńskich szpitali. Mężczyzna, który kilka dni wcześniej został przebadany pod kątem koronawirusa i bez wątpienia był jego nosicielem, stał się agresywny wobec personelu i innych pacjentów. Kiedy policjanci próbowali go obezwładnić razem ze szpitalną ochroną, zaczął na nich pluć. 

[polecam:https://niezalezna.pl/321184-nowy-jork-policja-notuje-wzrost-wlaman]

Te trzy incydenty nie są niestety wyjątkiem i do podobnych zdarzeń dochodzi w całej Europie. We Francji jakiś czas temu pewna czarnoskóra kobieta zaczęła wyzywać patrol policji od „brudnych białasów”, po czym opluła ich twierdząc, że ma koronawirusa i przez to umrą. Trafiła za to na siedem miesięcy do więzienia. Według związku zawodowego francuskich policjantów koronawirusa złapało już 10 tysięcy oficerów. 

[polecam:https://niezalezna.pl/321183-osrodek-dla-migrantow-poddany-kwarantannie]

Także w wielkiej Brytanii miała miejsce fala podobnych ataków na ratowników medycznych i policjantów. Sytuacja była tak zła, że Królewska Prokuratura zagroziła, że będzie ścigać winnych ze wszystkich sił, a oni sami mogą za takie zachowanie trafić za kratki nawet na dwa lata.

[polecam:https://niezalezna.pl/321277-plul-na-ludzi-straszyl-koronawirusem]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Breitbart London, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts