Strzelanina w centrum handlowym. Nie żyje była partnerka napastnika

/ twitter.com/krungthepeye

  

Uzbrojony w pistolet napastnik otworzył dziś ogień w klinice kosmetycznej wewnątrz centrum handlowego w Bangkoku. Zabił byłą partnerkę i ranił inną kobietę. Policja ustaliła już tożsamość mężczyzny. Wciąż nie został on ujęty.

„Do ataku doszło we wtorek po południu w klinice mieszczącej się na czwartym piętrze domu handlowego Century The Movie Plaza” - podał dziennik „Bangkok Post”. Zginęła 28-letnia pracownica kliniki, a inna kobieta w podobnym wieku odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala.

Według portalu dziennika "Khaosod" sprawca i jego ofiara w ubiegłym tygodniu rozwiedli się po 10 latach małżeństwa. „Zdaniem śledczych zabójstwo mogło wynikać z zazdrości, ale policja nie wyklucza obecnie żadnego motywu” - podała gazeta.

„Khaosod” dotarł do nagrania z kamer monitoringu, na którym widać mężczyznę podchodzącego do biurka kobiety i strzelającego do niej z bliskiej odległości. Według dziennika napastnik pracował jako strażnik w innym centrum handlowym w Bangkoku.

Atak nastąpił zaledwie 10 dni po masakrze w centrum handlowym Terminal 21 w mieście Nakhon Ratchasima na północnym wschodzie Tajlandii. Żołnierz z miejscowej jednostki zabił łącznie 29 osób, w tym kilkanaście w centrum handlowym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


10 żołnierzy rannych w wypadku pod Ostrołęką. Sprawcą kierowca samochodu osobowego

zdjęcie ilustracyjne / Jan Środa / Gazeta Polska

  

Wypadek wojskowej ciężarówki, w której jechali podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej oddelegowani do akcji "Odporna Wiosna" prowadzonej przez Wojska Obrony Terytorialnej, miał miejsce po zderzeniu, do którego doszło z winy kierowcy samochodu cywilnego - poinformował rzecznik WOT płk Marek Pietrzak. O wypadku informowaliśmy wcześniej na portalu Niezależna.pl

[polecam:https://niezalezna.pl/321283-zolnierze-ranni-w-wypadku]

W niedzielę w okolicach miejscowości Czarnowo i Ponikiew (woj. mazowieckie) nastąpiło zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką wojskową. Płk Pietrzak poinformował, że do wypadku doszło z winy prowadzącego samochód cywilny, który brał udział w zderzeniu. Rzecznik powołał się przy tym na informację przekazana mu przez Żandarmerię Wojskową.

Dowództwo WOT wydało już komunikat, w którym potwierdziło, że wojskowa ciężarówka uczestniczącą w zderzeniu należała do tej formacji. Poinformowało też, że po wypadku 10 żołnierzy zostało hospitalizowanych w szpitalach w regionie.

Według informacji przekazanych przez płk. Pietrzaka, w samochodzie było 26 żołnierzy. Większość to podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej oddelegowani do walki z epidemią koronawirusa w ramach akcji "Odporna Wiosna" oraz towarzyszący im żołnierze WOT. Wszyscy uczestniczący w wypadku są obecnie pod obserwacją; 10 z nich jest hospitalizowanych w szpitalach w regionie, a dwóch poszkodowanych przetransportowano dwoma śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Warszawy. Według rzecznika WOT ich stan nie zagraża życiu.

Młodszy bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej informował, że w wypadku poszkodowane zostały 23 osoby. Według niego do wypadku doszło przed godziną 18.00 na dk 60 w powiecie ostrołęckim. Samochód wojskowy po zderzeniu z cywilnym wpadł do rowu.

Podróżowało nim 25 osób, samochodem osobowym trzy

– przekazał Kierzkowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts