Jeff Bridges to człowiek wielu talentów. Słynny hollywoodzki gwiazdor, znany z takich produkcji jak "Big Lebowski", "K-PAX" czy "Szalone serce" (za rolę w tym ostatnim filmie 10 lat temu otrzymał Oscara), pisze także teksty piosenek, fotografuje oraz maluje. Tę ostatnią pasję postanowił niedawno wykorzystać, tworząc ilustracje do książki dla dzieci zatytułowanej "Daddy Daughter Day". Jej autorką jest córka aktora, Isabelle Bridges-Boesch.

Licząca 56 stron książka opowiada prostą historię, która bazuje na osobistych doświadczeniach Isabelle i jej wspomnieniach z dzieciństwa. Bohaterką jest dziewczynka imieniem Belle, która pewnego dnia budzi się i wymyśla nowe święto: Dzień Córki Tatusia. Jej rodzina ochoczo bierze udział w obchodach, celebrując wspólnie spędzony czas.

"Kiedy twoje dzieci są małe, zawsze możesz powiedzieć: 'Hej, zagrajmy w coś'. Kiedy stają się dorosłe, wspólne spędzanie czasu jest często utrudnione. Wszyscy są zajęci swoim życiem, karierą, pracą. Ta książka dała mojej drogiej córce Isabelle i mnie powód do wspólnego spędzenia czasu i przeżycia razem przygody"

- powiedział Jeff Bridges w oświadczeniu dotyczącym projektu.

"Pomysł na tę książkę był we mnie od lat. Kiedy w końcu podzieliłam się nim z tatą, od razu mnie wspierał i zgodził się na wykonanie ilustracji. Bardzo się cieszę, że mogę podzielić się tą historią z każdym, kto zechce rzucić okiem na to, jak wyglądało moje dorastanie, bycie córką mojego taty. Może stanie się ona inspiracją dla tych, którzy zechcą stworzyć własne święto - Dzień Córki Taty, Dzień Córki Mamy, Dzień Siostry Brata"

- dodała Bridges-Boesch. Książka "Daddy Daughter Day" ma ukazać się 6 października 2020 roku.