Porozumienie dla Dudy. Ruszyła zbiórka podpisów w województwie świętokrzyskim

Andrzej Duda / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Porozumienie Jarosława Gowina rozpoczęło w woj. świętokrzyskim zbieranie podpisów pod kandydaturą ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. - Razem z naszym koalicjantem chcemy zebrać w regionie jak najszybciej 100 tysięcy podpisów – zadeklarował kielecki radny ugrupowania Dariusz Kisiel.

Podczas konferencji prasowej Porozumienia w Kielcach wicemarszałek woj. świętokrzyskiego Renata Janik poinformowała, że ugrupowanie rozpoczyna w regionie zbiórkę podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy.

- Nasze struktury będą zbierać te podpisy we wszystkich powiatach województwa. Mam nadzieję, że to spotka się z ogromną przychylnością naszych mieszkańców

 – powiedziała Janik. Dodała, że według ostatnich sondaży Duda spośród wszystkich kandydatów na prezydenta cieszy się w regionie świętokrzyskim największym poparciem.

- Tym samym czeka nas bardzo duża praca, aby udowodnić, że rzeczywiście tak jest

– dodała wicemarszałek woj. świętokrzyskiego. Podkreśliła, że Porozumienie w pełni popiera politykę i działania obecnego prezydenta.

- Wszystkie założenia kampanii prezydenta Dudy są zgodne z tym co robimy z nim od pięciu lat. W pełni popieramy wszystkie te założenia, utożsamiamy się z nimi i mam nadzieję, że po 10 maja, najlepiej po pierwszej turze, będziemy świętować zwycięstwo

 – powiedziała Janik.

Kisiel zaznaczył, że Porozumienie razem ze swoim koalicjantem Prawem i Sprawiedliwością chce w regionie świętokrzyskim zebrać jak najszybciej 100 tys. podpisów. Kielecki radny ocenił, że przez ostatnie pięć lat Andrzej Duda "pokazał, że jest godnym reprezentantem Rzeczypospolitej Polskiej, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej".

- Każde jego wystąpienie jest dobrze przygotowane, nie jest czytane z kartki. Po jego wypowiedziach widać, że ma charyzmę. Postulaty o których mówił, w większości zrealizował. Uważam, że jeśli chodzi o wszystkich kandydatów na ten urząd nie ma praktycznie żadnej konkurencji

– powiedział Kisiel.

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, kontrkandydatami Andrzeja Dudy będą: wicemarszałek Sejmu, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Pompeo o hojności USA: Żaden kraj nie może dorównać

Mike Pompeo / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Sekretarz stanu Mike Pompeo zapowiedział dziś, że władze USA będą starały się zatrzymać dla swoich obywateli najpotrzebniejszy sprzęt medyczny aż popyt na niego zostanie zaspokojony. Szef dyplomacji ogłosił też przeznaczenie 225 mln USD na pomoc innym krajom.

- W tej chwili, biorąc pod uwagę wielkie zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej w naszym własnym kraju, będziemy się skupiać na zatrzymaniu kluczowych środków medycznych w Stanach Zjednoczonych, dotąd aż popyt na nie zostanie zaspokojony

 - oświadczył sekretarz stanu.

Wypowiedź Pompeo padła niecały dzień po tym, jak administracja prezydenta Donalda Trumpa i koncern 3M - czołowy producent m.in. masek N95 - wypracowały porozumienie mające umożliwić eksport masek do Kanady i innych krajów. Władze USA starały się wcześniej wymusić na firmie zablokowanie eksportu masek. Według premiera kanadyjskiej prowincji Ontario Douga Forda, w poniedziałek na granicy zatrzymano transport ok. 3 milionów masek.

Podczas konferencji Pompeo zapowiedział też przeznaczenie dodatkowo 225 milionów dolarów na globalną walkę z pandemią koronawirusa. Już wcześniej USA przeznaczyły na ten cel 274 miliony. Pieniądze zostaną użyte m.in. w celu zakupu testów diagnostycznych, wdrożenia programów prewencji i wzmocnienia systemów opieki zdrowotnej.

- Żaden kraj nie może dorównać temu poziomowi hojności

- zaznaczył Pompeo.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts