Legenda polskiego futbolu Andrzej Strejlau obchodzi 80 urodziny

Andrzej Strejlau / Ralf Lotys (Sicherlich) / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)

  

Andrzej Strejlau kończy w środę 80 lat. Jest jednym z najbardziej cenionych szkoleniowców i znawców futbolu w kraju, ekspertem telewizyjnym. Od 2017 roku pełni funkcję przewodniczącego Klubu Seniora PZPN. "Ciągle jestem w drodze" - powiedział były selekcjoner reprezentacji Polski.

Dziękuję za życzenia. Jak ze zdrowiem? Wiek jest taki, a nie inny, ale daję radę

- przyznał Strejlau, który wspomniał, że nie ma czasu na myślenia o swojej "80". "Cały czas jestem w drodze" - dodał.

Tylko w ostatnich dniach na warszawskim Bemowie wziął udział w kolejnej edycji turnieju im. podkomisarza Andrzeja Struja w piłce halowej, piłkarskiej gali w okolicach Szczecina oraz w olimpijskiej w Białymstoku.

Od wielu lat Strejlau jest cenionym ekspertem telewizyjnym. Jak zaznaczył, obecnie w TVP Sport, ale kibice znają jego głos także z innych stacji. Czy będzie dzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami również podczas tegorocznych mistrzostw Europy?

Sądzę, że tak. Natomiast nie wybieram się na ten turniej. Ja już najeździłem się na zagraniczne stadiony, niech teraz jeżdżą młodsi.

Jak przyznał, pełnił prawie wszystkie funkcje w PZPN, m.in. przewodniczącego Kolegium Sędziów, szefa Wydziału Szkolenia, a nawet rzecznika prasowego. Był również prezesem Stowarzyszenia Trenerów Piłki Nożnej, a w marcu 2017 roku został przewodniczącym Klubu Seniora. Do jego licznych zajęć należy również funkcja rzecznika prasowego Rady Seniorów Dzielnicy Bielany.

Urodził się 19 lutego 1940 roku w Warszawie, jest absolwentem stołecznej AWF. W młodości uprawiał piłkę nożną i ręczną. W pierwszej z tych dyscyplin występował jako napastnik, reprezentował barwy AZS AWF, Gwardii, Hutnika i rezerw Legii. Jako szczypiornista grał w Warszawiance i reprezentacji Polski. Karierę trenera piłkarskiego rozpoczął od pracy w stołecznych klubach, a następnie w PZPN jako szkoleniowiec juniorskich reprezentacji Polski oraz kadry młodzieżowej (1968-1975).

Podczas mistrzostw świata 1974, zakończonych trzecim miejscem polskich piłkarzy, a także na igrzyskach 1976, gdy biało-czerwoni zostali wicemistrzami olimpijskimi, był asystentem w sztabie szkoleniowym Kazimierza Górskiego, natomiast później - kolejnego trenera kadry Jacka Gmocha. W 1989 roku został selekcjonerem reprezentacji Polski, którą prowadził do 1993 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


W najnowszym numerze „GP”: Krzyż, który zatrzymał zarazę

Okładka tygodnika "Gazeta Polska" / Gazeta Polska

  

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 1 kwietnia) tematem numeru jest artykuł Tomasza Łysiaka, w którym dziennikarz przybliża Czytelnikom historię niezwykłego krucyfiksu z Rzymu oraz przybliża losy innych krzyży morowych. UWAGA: Tylko teraz #GazetaPolska w tak niskiej cenie z dostawą do domu!

Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.gazetapolska.pl/ oraz pod numerem telefonu 722 111 655.

„Wpatrzeni w Krzyż. W modlitwie. W cierpieniu. W dni zwykłe, w dni szczęśliwe i w dni trudne. Wpatrzeni w Krzyż szczególnie mocno w trakcie Świąt Wielkiej Nocy. Bo w Krzyżu zbawienie, w Krzyżu łaska, w Krzyżu uzdrowienie. Tym mocniej w Krzyż wpatrzeni, gdy świat stoi w obliczu epidemii. Tak teraz wpatrzeni, jak to czynili nasi przodkowie, już przed wiekami”.
- czytamy w artykule Tomasza Łysiaka.

Ponadto w numerze:

Kim jest szef Światowej Organizacji Zdrowia ? Więcej na ten temat w artykule Grzegorza Wierzchołowskiego „Wspólnik chińskiego koronawirusa”.
 
„Pierwszy szef Światowej Organizacji Zdrowia, który nie jest lekarzem. Działacz etiopskiej partii mającej korzenie sowiecko-komunistyczne. Radykalny zwolennik aborcji. Były szef etiopskiego MSZ, wychwalający w 2016 roku stosunki z Rosją. Ulubieniec sekretarza generalnego Komunistycznej Partii Chin Xi Jinpinga. Oto Tedros Adhanom – człowiek, który wydatnie przyczynił się do globalnego rozprzestrzenia się śmiertelnego koronawirusa”.
- czytamy na łamach „Gazety Polskiej”.

Szczególnej uwadze polecamy wywiad red. Katarzyny Gójskiej z szefem Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie gen. Grzegorzem Gielerakiem.

„W przypadku COVID-19 widzimy niezwykle silną reakcję obronną organizmu, która wymyka się spod kontroli i staje się poważnym zagrożeniem. Wirus najwyraźniej przesterowuje nasz układ immunologiczny w taki sposób, że zaczyna on agresywnie reagować na komórki organizmu. To, co obserwujemy choćby w obrazie RTG płuc, to efekt działań naszej własnej odporności, niewydolność oddechowa to także konsekwencja wywołanego reakcją immunologiczną zapalenia płuc. Włosi sprawdzili, że pacjenci w najcięższych stanach albo nie mają, albo prawie nie mają w sobie wirusa. Problemem i zagrożeniem jest nadmiernie wygórowana i przesterowana reakcja immunologiczna”.
- mówi w rozmowie z Katarzyną Gójską generał, profesor medycyny Grzegorz Gielerak, szef Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.gazetapolska.pl/ oraz pod numerem telefonu 722 111 655.

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

 

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts