Korea Południowa. W gospodarce "wyjątkowa sytuacja" - przez koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Prezydent Korei Płd. Mun Dze In oświadczył dziś, że gospodarka południowokoreańska znalazła się w wyjątkowej sytuacji z powodu koronawirusa i wymaga impulsu aby zwiększyć wewnętrzny popyt.

- Rząd nie powinien się zastanawiać czy coś jest bez precedensu, czy nie, ale raczej korzystać z wszelkich możliwości i je stosować

 - powiedział Mun na posiedzeniu gabinetu.

Prezydent podkreślił, że koronawirus zagroził poważnie perspektywom południowokoreańskiej gospodarki i powstała sytuacja wymaga podjęcia nadzwyczajnych kroków, w tym stymulacji w celu zwiększenia krajowego popytu.

Reuter zauważa, że szybko rozprzestrzeniający się koronawirus naruszył wiele ze światowych łańcuchów zaopatrzeniowych i zdezorganizował działalność biznesową, co może zagrozić zapotrzebowaniu na południowokoreańskie towary, a w szerszej perspektywie - światowemu wzrostowi gospodarczemu.

Inwestorzy spekulują, że wypowiedzi Muna mogą zapowiadać m. in. obniżki stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu Bank of Korea 27 lutego.

W 2015 roku Korea Południowa uchwaliła dodatkowy budżet aby ochronić gospodarkę przed skutkami epidemii wirusa MERSWczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Kolejny przypadek w Świętokrzyskiem

/ Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim. W regionie odnotowano do tej pory 50 zachorowań na COVID-19.

- W województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. Pacjent to starszy mężczyzna z powiatu skarżyskiego

- poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

To już 50. przypadek zachorowania na COVID-19 w regionie. 17 z nich potwierdzono u personelu i pacjentów Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Jedna osoba – 80-letni mężczyzna – zmarła.

W regionie 45 osób jest hospitalizowanych, 4 406 jest poddanych kwarantannie, a 144 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts