Apple o koronawirusie: Negatywnie wpływa na produkcję

Koncern Apple Inc. ostrzegł, że epidemia koronawirusa w Chinach wpłynie negatywnie na produkcję i sprzedaż jego wyrobów, w tym smartfonów iPhone. Większość IPhone'ów, a także części niezbędnych do ich produkcji, wytwarzana jest w Chinach.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Mająca swoją siedzibę w Cupertino, w Kalifornii, firma zapewniła, że wszystkie jej zakłady produkujące IPhone'y znajdują się poza prowincję Hubei, które jest epicentrum epidemii oraz, że wszystkie po okresie świątecznym związanym z chińskim Nowym Rokiem, wznowiły produkcję. Jednak odbywa się to powoli.

- Praca jest wznawiana, ale powrót do normalnych warunków będzie wymagać więcej czasu niż się spodziewaliśmy

 - głosi opublikowany komunikat. Podkreślono, że może to spowodować niedobory na rynku i okresowo wpłynie na zmniejszenie dochodów firmy.

Apple powołał się m. in. na opóźnienia i trudności w dostawach części.

Firma poinformowała, że popyt na IPhone'y w Chinach zmniejszył się ponieważ wszystkie jej 42 sklepy detaliczne zostały zamknięte lub mają skrócone godziny pracy.

Chiny są trzecim największym rynkiem IPhone'ów na świecie po USA i Europą.

Według firmy, poza Chinami, popyt na IPhone'y jest nadal wysoki. Sytuacja jest jednak - jak podkreślono - płynna i następny komunikat ma być opublikowany w kwietniu. 28 stycznia Apple ogłosił, że do 30 marca zamierza osiągnąć wpływy w wysokości 63-67 mld dolarów

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #Apple

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo