Jak radzić sobie z trudnym szefem?

/ Lukas Bieri, pixabay

  

Jeżeli czujemy się niedoceniani w pracy, szef nakłada nam coraz więcej obowiązków, ale nie daje podwyżki, warto zastanowić nad tym, co zmienić w tej relacji. W pracy spędzamy w końcu połowę życia, więc warto zatroszczyć się, by był to czas dobry i byśmy byli z naszej pracy zadowoleni.

Może zachowanie twojego zwierzchnika pozostawia wiele do życzenia. Jest zmienny i chaotyczny, zagubiony, ma problemy z podjęciem decyzji, jeśli już ją podejmie to nierzadko ją zmienia. Świadomie lub nieświadomie obraża i poniża swoich podwładnych, deprecjonuje ich pracę i włożony w nią trud. Nie posiada za grosz empatii. Jest niereformowalny i upiera się przy swoim zdaniu. Działa w sposób autorytarny, nie liczy się ze zdaniem zespołu.

Tylko sobie przepisuje sukcesy a każdą porażką obciąża innych. Nie wspiera i nie dowartościowuje, raczej podcina skrzydła i przygnębia, nie opuści żadnej okazji, by wytknąć twój błąd, nigdy nie pochwali. Jest nieobiektywny w ocenie, jedne osoby faworyzuje i inne nadmiernie gani. Ma obsesję braku zaufania, wszystko nadmiernie kontroluje i nikomu nie ufa. Manipuluje, obmawia za plecami, nie dotrzymuje słowa, świadomie wprowadza w błąd i kłamie. Interesują go tylko wyniki finansowe, bez względu na ludzkie koszty, żąda zrealizowania nierealnych i niemożliwych do wykonania założeń. Wprowadza atmosferę podejrzliwości, zachęca do donoszenia, uruchamia „wyścig szczurów” i niezdrową rywalizację, przy każdej okazji zastrasza zmniejszeniem premii lub zwolnieniem z pracy.   

Jak wtedy zareagować? Kiedy zwolnić się z pracy?
Jeśli praca wywiera toksyczny wpływ na ciebie i twoje życie. Kiedy pojawiają się problemy ze zdrowiem, gdy przeżywasz ciągły narastający stres, i żeby normalnie funkcjonować musisz zażywać coraz mocniejsze środki uspakajające. Straciłeś zaufanie do szefa i jesteś przekonany, że w tej pracy już nie masz żadnych perspektyw. Jesteś przedmiotem nieustannego mobbingu. Warto poważnie rozglądnąć się za inną pracą.

Kiedy próbować wejść w dialog i na jakich zasadach?
Jeśli dostrzegasz, że twój odbiór zachowania szefa jest zbyt emocjonalny i jesteś do niego z góry negatywnie nastawiony i uprzedzony, wtedy być może problem jest w tobie i w twojej ocenie, czy przewrażliwieniu a nie w kierowniku. 

Jeśli uznajemy szefa mimo wszystko za człowieka otwartego i mamy do niego choć trochę zaufania, warto rozmawiać. Powiedzieć o problemie w relacjach, o naszym spojrzeniu na rzeczywistość. Jego reakcje i zachowanie mogą wiele wyjaśnić. Na pewno mogą pomóc w podjęciu decyzji.

Warto też pamiętać, że często mamy szefów takich, na jakich zasługujemy, oraz że możemy napotkać w przyszłości o wiele gorszego szefa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


10 żołnierzy rannych w wypadku pod Ostrołęką. Sprawcą kierowca samochodu osobowego

zdjęcie ilustracyjne / Jan Środa / Gazeta Polska

  

Wypadek wojskowej ciężarówki, w której jechali podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej oddelegowani do akcji "Odporna Wiosna" prowadzonej przez Wojska Obrony Terytorialnej, miał miejsce po zderzeniu, do którego doszło z winy kierowcy samochodu cywilnego - poinformował rzecznik WOT płk Marek Pietrzak. O wypadku informowaliśmy wcześniej na portalu Niezależna.pl

[polecam:https://niezalezna.pl/321283-zolnierze-ranni-w-wypadku]

W niedzielę w okolicach miejscowości Czarnowo i Ponikiew (woj. mazowieckie) nastąpiło zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką wojskową. Płk Pietrzak poinformował, że do wypadku doszło z winy prowadzącego samochód cywilny, który brał udział w zderzeniu. Rzecznik powołał się przy tym na informację przekazana mu przez Żandarmerię Wojskową.

Dowództwo WOT wydało już komunikat, w którym potwierdziło, że wojskowa ciężarówka uczestniczącą w zderzeniu należała do tej formacji. Poinformowało też, że po wypadku 10 żołnierzy zostało hospitalizowanych w szpitalach w regionie.

Według informacji przekazanych przez płk. Pietrzaka, w samochodzie było 26 żołnierzy. Większość to podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej oddelegowani do walki z epidemią koronawirusa w ramach akcji "Odporna Wiosna" oraz towarzyszący im żołnierze WOT. Wszyscy uczestniczący w wypadku są obecnie pod obserwacją; 10 z nich jest hospitalizowanych w szpitalach w regionie, a dwóch poszkodowanych przetransportowano dwoma śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Warszawy. Według rzecznika WOT ich stan nie zagraża życiu.

Młodszy bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej informował, że w wypadku poszkodowane zostały 23 osoby. Według niego do wypadku doszło przed godziną 18.00 na dk 60 w powiecie ostrołęckim. Samochód wojskowy po zderzeniu z cywilnym wpadł do rowu.

Podróżowało nim 25 osób, samochodem osobowym trzy

– przekazał Kierzkowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts