Iker Casillas kandyduje. Słynny bramkarz startuje w wyborach na prezesa hiszpańskiej federacji piłkarskiej

/ facebook.com/Iker.Casillas/

  

Były reprezentacyjny bramkarz Hiszpanii Iker Casillas ogłosił w poniedziałek swoją kandydaturę w wyborach na przewodniczącego Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej. Rywalem słynnego golkipera będzie aktualny przewodniczący RFEF Luis Rubiales. Szefuje on hiszpańskiej federacji piłkarskiej od maja 2018 r. Głosowanie odbędzie się w marcu.

Tak, będę kandydatem na stanowisko przewodniczącego RFEF podczas najbliższych wyborów. Wspólnie umieścimy naszą federację na najlepszym światowym poziomie: hiszpańskim

- napisał w poniedziałek na swoim koncie na Twitterze Iker Casillas.

Iker Casillas ogłosił, że będzie się ubiegał o stanowisko prezesa hiszpańskiej federacji

Poniedziałkowe ogłoszenie kandydatury przez Casillasa jest potwierdzeniem spekulacji ukazujących się od połowy lutego w mediach. Blisko 39-letni bramkarz z reprezentacją Hiszpanii dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Europy, w 2008 r. i 2012 r., a także raz tytuł mistrza świata, w 2010 r. Pomiędzy 2008 a 2012 r. Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu uznawała go najlepszym bramkarzem świata.

W lipcu 2015 r. Casillas opuścił Real Madryt i rozpoczął występy w drużynie FC Porto. Przejście do portugalskiego klubu było pierwszą zmianą barw w karierze seniorskiej hiszpańskiego golkipera, który reprezentował madrycki klub przez 16 sezonów.

1 maja 2019 r. Casillas podczas jednego z treningów FC Porto dostał zawału serca. Po dwóch miesiącach władze portugalskiego klubu ogłosiły, że do czasu odzyskania pełni sił, hiszpański bramkarz zostanie włączony do sztabu szkoleniowego “Smoków”.

Sport nie jest jedynym zajęciem Ikera Casillasa. W ostatnich latach hiszpański bramkarz prowadził spółki działające m.in. w sektorze nieruchomości oraz w handlu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Toruń: Lekarka ze szpitala zakażona koronawirusem. Część oddziału odizolowano

/ By Mateuszgdynia - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40311478

  

Lekarka z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu jest zakażona koronawirusem. Jedna z dwóch części oddziału wewnętrznego została odizolowana. Pobrano próbki do badań od kolejnych osób z personelu lecznicy.

- Na oddziale wewnętrznym naszego szpitala pracowała osoba z personelu medycznego, która ma dodatni wynik testu w kierunku koronawirusa. Dlatego część tego oddziału została odizolowana. On jest rozlokowany na dwóch piętrach, więc izolowane jest jedno piętro, gdzie pani doktor przebywała

 - powiedział rzecznik prasowy wojewódzkiego szpitala Janusz Mielcarek.

Dodał, że kilkanaście osób z personelu trafiło na kwarantannę. Przyznał, że wszelkie decyzje są podejmowane w porozumieniu z sanepidem.

- Oczekujemy na wyniki próbek osób, które miały kontakt z panią doktor. W przypadku personelu medycznego wyniki są dość szybko, więc być może będą znane już dziś po południu. O wyniku dodatnim testu pani doktor dowiedzieliśmy się wczoraj późnym wieczorem

- podkreślił rzecznik.

Poinformował, że lekarka czuje się dobrze i przebywa obecnie w kwarantannie. Podkreślił, że nie ma informacji o możliwym źródle zakażenia. Rzecznik nie posiada też informacji czy ta osoba pracowała jednocześnie w innym szpitalu.

- W tej części oddziału wewnętrznego hospitalizowanych jest obecnie ok. 10 pacjentów - podkreślił Mielcarek.

W czwartek PAP informowała, że pacjent Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Toruniu, który stanowi część szpitala wojewódzkiego, jest zakażony koronawirusem. Dziecko zostało przewiezione do szpitala jednoimiennego w Grudziądzu. Przebywało na oddziale pediatrii, alergologii i kardiologii dziecięcej.

"Tam hospitalizowana była dwójka dzieci, więc oboje zostali przewiezieni w środę do szpitala zakaźnego w Grudziądzu" - powiedział PAP Mielcarek.

Pracownicy oddziału objęci zostali kwarantanną. Nie wiadomo jeszcze czy są zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2.

"Oddział został czasowo zamknięty. Na szczęście w tej chwili przyjęć do szpitala zespolonego, którego częścią jest szpital dziecięcy, jest dużo mniej, bo planowane przyjęcia zostały odroczone" - mówił w czwartek Mielcarek.

Lekarz poinformował, że obecnie obłożenie wojewódzkiego szpitala w Toruniu należy szacować na ok. 50 procent. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts