Donald Tusk odwiedzi Białystok. Wygłosi wykład

Zdjęcie ilustracyjne / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Stosunki dyplomatyczne Polska-Europa-Azja to główny temat Festiwalu Dyplomatycznego w Białymstoku, który odbędzie się w dniach 24-28 lutego - poinformowano na konferencji prasowej. Wykład inauguracyjny ma wygłosić Donald Tusk.

Głównymi organizatorami festiwalu jest Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) oraz miejscowe II Liceum Ogólnokształcące, pomysł wspierają też władze miasta. Będzie to piąta edycja festiwalu, którego patronem jest były minister spraw zagranicznych prof. Stefan Meller (1942-2008), który jako historyk aktywnie działał również w białostockim środowisku naukowym.

- Festiwal wpisał się do kalendarza. Ma za zadanie promowanie wiedzy o dyplomacji, o współczesnej Polsce, Europie, o wyzwaniach, a odbiorcami mają być głównie uczniowie białostockich szkół ponadpodstawowych jak również studenci

- powiedział na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Poinformował, że wykład inauguracyjny w poniedziałek 24 lutego wygłosi były premier, były przewodniczący Rady Europejskiej, obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. Wśród innych zaproszonych gości - poinformował Truskolaski - są m.in. były wicepremier Janusz Piechociński, senator KO Marcin Bosacki, prof. Beata Ociepka i dr Ryszard Schnepf.

Wydarzenia będą odbywać się głównie na Uniwersytecie w Białymstoku i w II LO.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


45 ofiar śmiertelnych na Ukrainie

/ pixabay.com

  

- O 143 - do 1462 - wzrosła w ciągu minionej doby liczba osób zakażonych koronawirusem na Ukrainie - ogłosiło Centrum Zdrowia Publicznego. Bilans ofiar śmiertelnych wśród chorych na Covid-19 zwiększył się o siedem, do 45.

Dodano, że łącznie 28 osób uznano do tej pory za wyzdrowiałe.

Zakażenie koronawirusem zdiagnozowano ogółem u 104 dzieci, a 74 proc. wszystkich zainfekowanych to osoby w wieku 30-69 lat

- poinformowało Centrum na Facebooku.

Wśród zmarłych jest 26 kobiet i 19 mężczyzn, 85 proc. z nich miała powyżej 50 lat.

W poniedziałek - dodano - laboratoria obwodowe i laboratorium referencyjne Centrum Zdrowia Publicznego przebadały 1409 próbek.

Najwięcej przypadków zakażeń odnotowano w Kijowie (253, w tym cztery śmiertelne), obwodzie czerniowieckim (247, w tym sześć śmiertelnych) i tarnopolskim (168, w tym trzy śmiertelne).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts