Wicerzecznik PiS we wpisie na Twitterze skomentował wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej, którzy domagają się od prezydenta Andrzeja Dudy zawetowania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji i przeznaczenia 2 mld zł na walkę z nowotworami. "Jeżeli prezydent dzisiaj podpisze tę ustawę, to jest wyrok śmierci dla wielu tysięcy osób, taka jest waga tego podpisu" - stwierdził europoseł Andrzej Halicki (PO) podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Odrażające pogrywanie dramatem chorych i ich rodzin. HGW (Hanna Gronkiewicz-Waltz) organizowała kiedyś w kampanii konferencję w hospicjum, widzę inspirację

 - skomentował wypowiedź Halickiego wicerzecznik PiS.

Tymczasem - jak dodał Fogiel - "fakty są takie, że na walkę z rakiem NFZ wyda w tym roku 11 mld zł - w ostatnim roku rządów PO było to 7,1 mld".

 

 

Wypowiedź polityka Platformy skrytykował na Twitterze również szef Komitetu Wykonawczego i poseł PiS Krzysztof Sobolewski. "Panie Andrzeju Halicki ile tysięcy osób macie na swoim sumieniu od 2013 roku? Miał rację pana sąsiad (szef Orlenu w czasie rządów PO) Jacek Krawiec w kwestii pana poziomu intelektualnego... #PartiaOszustów" - czytamy we wpisie Sobolewskiego, który nawiązał do upublicznionych nagrań z restauracji Sowa i Przyjaciele.

Sobolewski dołączył też do tweeta screen z artykułu portalu fakt24.pl z 2013 zatytułowanego "Arłukowicz ogranicza leczenie raka".