Raz prawa zwierząt, raz LGBT - Spurek nie daje o sobie zapomnieć. Padły słowa o otwartej Europie

Sylwia Spurek / youtube.com/print screen/@Krytyka Polityczna

  

Progresywna europosłanka Sylwia Spurek w alarmistycznym tonie podała dziś informację o zerwaniu przez francuską gminę współpracy z samorządem Tuchowa. Przyczyną decyzji radnych Saint-Jean-de-Braye była uchwała o strefie wolnej od ideologii LGBT, którą przyjęli w ub.r. tuchowscy samorządowcy. - "Otwarta i postępowa Europa pokazuje, że w XXI wieku nie ma przyzwolenia na takie praktyki" - napisała oburzona Spurek w mediach społecznościowych.

Podobne działania jak w Tuchowie podjęło wiele polskich samorządów, chcąc tym samym chronić dzieci przed wczesną seksualizacją i homopropagandą.

Francuska gmina podjęła uchwałę o zerwaniu współpracy w połowie grudnia 2019 r., a w uzasadnieniu decyzji uderzono w wysokie tony. Padły słowa o obozach koncentracyjnych.

- Natychmiast zdaliśmy sobie sprawę z powagi sytuacji, mówiąc sobie, że historia lubi się powtarzać. W naszym regionie Loiret były trzy obozy koncentracyjne. Ten w Jargeau był przeznaczony dla Cyganów i homoseksualistów. Nie możemy akceptować decyzji takich jak ta, podejmowanych z lekceważeniem praw człowieka 

- powiedziała doradczyni mera Saint-Jean-de-Braye, cytowana przez onet.pl

Sylwia Spurek dowiedziała się o zamieszaniu dzisiaj z publikacji Onetu i postanowiła podjąć temat w mediach społecznościowych, wskazując przy tym na polską zaściankowość.

- Francuska gmina zrywa partnerstwo z polskim samorządem, który przyjął uchwałę anty LGBT+ dyskryminującą grupę osób i naruszającą prawa człowieka. Otwarta i postępowa Europa pokazuje, że w XXI wieku nie ma przyzwolenia na takie praktyki

- napisała na Twitterze feministka.

Komentujący wpis Sylwii Spurek, przypomnieli kilka faktów wskazujących jak "otwarta i postępowa" jest dzisiejsza Francja.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, onet.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Hiszpańska gmina bez koronawirusa. "Ostatni raz obwarowaliśmy się tak przed wojskami Napoleona"

/ Slowrider at German Wikipedia / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

  

Blisko 1600 mieszkańców gminy Zahara de la Sierra na południu Hiszpanii ma powody do zadowolenia - dotąd nie stwierdzono u nich żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Tamtejszy burmistrz Santiago Galvan podjął decyzję o zablokowaniu wjazdu do tej fortecy, położonej na jednym z andaluzyjskich wzgórz.

Lokalne władze przypominają, że ostatni raz ta średniowieczna miejscowość obwarowała się tak w 1812 roku przed wojskami Napoleona.

Z informacji publikowanych na Twitterze przez władze andaluzyjskiej gminy oraz jej mieszkańców wynika, że skuteczna obrona przez epidemią jest efektem zamknięcia w połowie marca czterech z pięciu prowadzących do Zahary de la Sierra dróg, a także ograniczenia do minimum poruszania się po miasteczku.

"Nie wychodź z domu po zakupy. Sami zrobimy je dla ciebie”

- apeluje za pośrednictwem mediów społecznościowych Galvan.

[polecam:https://niezalezna.pl/320789-ponad-900-zgonow-w-hiszpanii-w-ostatniej-dobie-przybylo-tez-7472-zakazonych]

Burmistrz wyjaśnił hiszpańskiej rozgłośni Onda Cero, że tylko dwie osoby w miasteczku są uprawnione do rozdzielania zakupionej żywności i leków, a jedyna otwarta droga jest stale poddawana kontroli wjeżdżających z towarami pojazdów, a także dezynfekowana przez wolontariuszy.

Dezynfekcja dotyczy też wewnętrznych uliczek średniowiecznej fortecy oraz elewacji budynków i drzwi. Prowadzona jest dwa razy w tygodniu.

- To, że jeszcze nikt u nas nie zachorował, jest najlepszym dowodem na to, że szybkie odcięcie miasteczka od świata było słuszną decyzją

- powiedział Galvan rozgłośni Onda Cero, wskazując, że lokalna społeczność, w której dominują seniorzy, jest “bardzo zjednoczona w walce z epidemią”.

[polecam:https://niezalezna.pl/320487-smutny-rekord-w-hiszpanii-wzrosla-liczba-zakazonych-i-zgonow-w-powodu-koronawirusa]

Światowe media intensywnie opisują przypadek gminy. W ostatnim wpisie na Twitterze burmistrz Galvan pisze: "po prostu chronię moją wioskę i ciężko pracuję".

W całym kraju stwierdzono ponad 117 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, blisko 11 tys. osób zmarło.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts