Cucine Lube Civitanova pewnie wygrało we własnej hali z Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3:0. W składzie gospodarzy był Bieniek, ale cały mecz spędził w kwadracie dla rezerwowych. Cenne zwycięstwo odniosła ekipa Leo Shoes Modena, która pokonała na wyjeździe Itas Trentino 3:1. Bednorz zdobył dla gości 11 pkt. O sześć więcej zanotował jego klubowy kolega Ivan Zaytsev.

Bartosz Kurek zdobył 25 punktów w wygranym spotkaniu Vero Volley Monza. Coraz częściej słychać plotki, że Polak wkrótce trafi do mocniejszej drużyny.

Leon z kolei po raz kolejny sprawdził się w roli lidera Sir Safety Conad Perugii, dla której zdobył 22 "oczka". Zespół, którego trenerem jest szkoleniowiec biało-czerwonych Vital Heynen, pokonał zaś na wyjeździe Consara Ravenna 3:1. Belg był nieobecny na ławce trenerskiej. Był to wynik zawieszenia nałożonego na niego przez władze Serie A za krytykowanie pracy sędziów w poprzednich spotkaniach.

To właśnie Perugia jest liderem tabeli, wyprzedzając liczbą zwycięstw Lube. Obie ekipy maja po 51 pkt. Modena jest trzecia i traci do nich dwa "oczka", a Monza jest ósma (23 pkt.).