Rozmowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym - na ostatniej prostej. Wsparcie dla Funduszu Trójmorza

Prezes Banku Gospodarstwa Krajowego i przewodnicząca rady nadzorczej Funduszu Trójmorza, Beata Daszyńska-Muzyczka, poinformowała, że do funduszu może niedługo dołączyć Europejski Bank Inwestycyjny. - Rozmowy są na końcowym etapie - zaznaczyła.

Siedziba Europejskiego Banku Inwestycyjnego
By Palauenc05 - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31506347

- Jesteśmy na zaawansowanym etapie rozmów o podpisaniu umowy na zaangażowanie się w Fundusz Trójmorza Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI). Wierzę, że jesteśmy na końcowym etapie dogrywania szczegółów

 - powiedziała Daszyńska-Muzyczka.

Dodała, że sprawa powinna się pozytywnie zakończyć w ciągu około 6 do 10 miesięcy.

Fundusz Trójmorza będzie angażował się na zasadach komercyjnych w inwestycje infrastrukturalne w krajach Europy Środkowo - Wschodniej. Fundusz ma być międzynarodowym instrumentem finansowym uzupełniającym środki unijne, a także środki budżetowe państw Europy Środkowo-Wschodniej. Celem funduszu jest budowa infrastruktury transportowej, energetycznej i cyfrowej w regionie Trójmorza w osi północ-południe.

Pod koniec maja ubiegłego roku nastąpiło podpisanie aktu założycielskiego Funduszu Trójmorza, a 17 lipca 2019 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Nadzorczej Funduszu.

Fundusz Trójmorza powstał z inicjatywy Banku Gospodarstwa Krajowego. Akt założycielski podpisali przedstawiciele banków rozwoju z Polski (Bank Gospodarstwa Krajowego) i Rumunii (Exim Bank).

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Europejski Bank Inwestycyjny #Bank Gospodarstwa Krajowego #Fundusz Trójmorza

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo