Z OSTATNIEJ CHWILI

Premier Mateusz Morawiecki przybył w sobotę do Kijowa. Złożył kwiaty przed Pomnikiem Ofiar Wielkiego Głodu • • • Puchar Świata w skokach narciarskich w Ruce: po pierwszej serii Żyła czwarty, Kubacki szósty. Prowadzi Lanišek • • •

Abp Jędraszewski Człowiekiem Roku Klubów "GP". "Skromny kapłan bezgranicznie oddany Kościołowi"

Człowiekiem Roku Klubów "Gazety Polskiej" został metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski. W imieniu arcybiskupa nagrodę podczas dzisiejszej gali odebrał ks. kanonik Grzegorz Kotala. - Herb arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w barwach pól tarczy herbowej nawiązuje do trzech cnót teologalnych: Wiary, Nadziei i Miłości. Wszyscy, którzy Go znają, którzy z Nim rozmawiali, wiedzą, że to człowiek niezwykłej Wiary, który daje Nadzieję i roztacza wokół swojej osoby niezwykłą Miłość do ludzi - powiedziała w laudacji na cześć laureata Marta Święcicka z Klubu "GP " w Gliwicach.

Abp Marek Jędraszewski
fot. Joanna Adamik/ Archidiecezja Krakowska; Domena publiczna

O tym, że to właśnie metropolita krakowski odbierze tegoroczną nagrodę Człowieka Roku Klubów "GP", wiadomo było już od kilku tygodni, gdy poinformowała o tym "Gazeta Polska". To już dwunasta edycja tego wyróżnienia przyznawanego przez klubowiczów.

- "Taki jest werdykt zdecydowanej większości naszych klubowiczów. Arcybiskup Jędraszewski dał się poznać jako niezłomny obrońca wiary i głosiciel prawdy. Nie uległ zastraszaniu i represjom" - mogliśmy przeczytać w tygodniku.

Podczas dzisiejszej uroczystej gali Człowieka Roku "Gazety Polskiej", zaprezentowano krótki film, w którym przypomniano dość symboliczną scenę, która przed kilkudziesięciu laty rozegrała się pomiędzy Karolem Wojtyłą - profesorem - i Markiem Jędraszewskim - studentem:

- Coroczna nagroda Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” to najważniejsza ze wszystkich nagród przyznawanych przez nasze środowisko osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Polski. To nagroda od członków prawie 500 klubów, czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa. Nie przyznaje jej żadne gremium, lecz ludzie dla których Polska jest najważniejsza. Jest uhonorowaniem ciężkiej pracy, wiedzy, odwagi i miłości do Polski

- mówił podczas laudacji na cześć laureata Ryszard Kapuściński, przewodniczący Klubów "Gazety Polskiej".

Zebrani na scenie przedstawiciele Klubów "Gazety Polskiej" nawiązali również w laudacji do herbu biskupiego abp. Jędraszewskiego.

- Herb arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w barwach pól tarczy herbowej nawiązuje do trzech cnót teologalnych: Wiary, Nadziei i Miłości. Wszyscy, którzy Go znają, którzy z Nim rozmawiali, wiedzą, że to człowiek niezwykłej Wiary, który daje Nadzieję i roztacza wokół swojej osoby niezwykłą Miłość do ludzi. To skromny kapłan bezgranicznie oddany Chrystusowi i Kościołowi. To wielkie szczęście, że Polacy mają takiego arcybiskupa, który nie zważając na opinię innych, nie obawia się szczerze opisywać rzeczy takimi, jakie są. Zła nazwać złem, a grzechu – grzechem

- powiedziała Marta Święcicka z Klubu "Gazety Polskiej" w Gliwicach.

W imieniu metropolity, nagrodę Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej" odebrał Notariusz Kurii Diecezjalnej w Krakowie, ks. kanonik Grzegorz Kotala.

Duchowny odczytał, skierowany do uczestników gali, list abp. Marka Jędraszewskiego, w którym metropolita wyraził serdeczne podziękowania za uhonorowanie go nagrodą Klubów "GP".

"Zdaję sobie sprawę z jej znaczenia, ponieważ Kluby "Gazety Polskiej" istnieją i działają nie tylko w Polsce, ale i w różnych państwach i na różnych kontynentach, skupiając Polaków szczerze zatroskanych o losy naszej Ojczyzny. Jestem bardzo wdzięczny zwłaszcza za to, że głos pasterzy Kościoła wciąż dociera do nich i jest przyjmowany przez nich z całą powagą w poczuciu wspólnej miłości do Polski i odpowiedzialności za nią"

- napisał abp Jędraszewski.

Poniżej publikujemy pełną treść listu:

Podczas dzisiejszej gali - w obecności m.in. marszałek Sejmu, Elżbiety Witek, premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego oraz licznych dostojnych gości - zostaną również wręczone nagrody Człowieka Roku "Gazety Polskiej" oraz Nagrody im. Grzegorza I Wielkiego, przyznawane przez redakcję miesięcznika Nowe Państwo.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Człowiek Roku Klubów "Gazety Polskiej #abp Marek Jędraszewski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo